سرویس خبر
21 دی 1401 ساعت 13:56
0 نظر

 

اینترنت برای مردم مثل هوا می‌ماند

زارع‌پور: اعتقاد داریم اینترنت مثل هوا می‌ماند و به تمام زندگی مردم وابسته شده، از اقتصاد، آموزش، فرهنگ و سرگرمی پس نمی‌شود اینترنت را قطع کرد.

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت وزیران مورد استقبال خبرنگاران قرار گرفت و گفت که اینترنت طبقاتی به این معنا که یک طبقه خاصی اینترنت پرسرعت داشته باشد، نداریم و همه مردم برای ما خاص هستند. وی ادامه داد که اما برخی از سایت‌ها تحریم‌ شده‌اند و ما در حال فراهم کردن ابزارهایی برای برنامه‌نویسان هستیم تا سایت‌هایی که ما را تحریم کرده‌اند و دسترسی‌های خاصی احتیاج دارند، یا برای گیمرها شنبه یا یکشنبه ابزار جدیدی را رونمایی می‌کنیم که پینگ بازی‌ها برایشان پایینتر بیاید، آیا اسم چنین چیزی را باید اینترنت طبقاتی گذاشت؟ ما امکانات جدیدی را برای دسترسی بهتر قشر خاصی فراهم می‌کنیم.

وزیر ارتباطات در زمینه موضوع قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نیز گفت که ما به شدت با قطع سراسری اینترنت مخالفت کردیم و اعتقاد داریم اینترنت مثل هوا می‌ماند و به تمام زندگی مردم وابسته شده، از اقتصاد، آموزش، فرهنگ و سرگرمی پس نمی‌شود اینترنت را قطع کرد.

زارع‌پور همچنین درباره روند این مسئله بیان کرد که درخواست سازمان سنجش در این زمینه بررسی شد و با چند شرط با آن موافقت شد که صرفا در محدوده حوزه‌های امتحانی و فقط اینترنت همراه، آن ‌هم با اطلاع رسانی قبلی باشد. کسانی که در این محدوده هستند از پیش پیامی دریافت می‌کنند تا آمادگی داشته باشند. وی تاکید کرد که صرفا هم در ساعت برگزاری کنکور این امر به شکل خیلی محدود انجام شود تا نگرانی‌ها برای حفظ سلامت کنکور رعایت شود. البته اعتقاد داریم روش‌های پیشرفته‌تر و فناورانه‌ای برای مبارزه با تقلب وجود دارد که سازمان سنجش به سمت آن حرکت می‌کند.

در روزهای گذشته حواشی زیادی در مورد زمان برگزاری کنکور سراسری و اظهار نظر معاونان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری شکل گرفته بود که به نظر می‌رسد این نگرانی‌ها مرتفع شده است.  21 دی 1401
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری