سرویس خبر
14 دی 1401 ساعت 16:00
1 نظر

 

توییتر و یوتیوب نیز رفع فیلتر شوند

رشیدی کوچی: اینکه شبکه اینستاگرام و واتس‌اپ فیلتر شده تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده است که به دلیل مسائل امنیتی اتخاذ شده است.

جلال رشیدی کوچی عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی می‌گوید تصمیمی که راجع به فیلتر شدن اینستاگرام و واتس‌اپ گرفته شد این بود که با توجه به مواردی که در کشور اتفاق افتاد تا آرام شدن شرایط این شبکه‌ها فیلتر بماند. با توجه به اینکه الان به سمت آرامش رفته‌ایم با یک راهکار درست و منطقی می‌توانیم از این بحث عبور کنیم و اجازه دهیم که دسترسی‌ها بیشتر شود و در کنارش با یک برنامه دقیق و عالمانه بین پلتفرم‌های داخلی و خارجی رقابت ایجاد کنیم و کمک کنیم که مردم با انتخاب و طیب خاطر در شبکه‌های داخلی حضور داشته باشند.

این نماینده مجلس ادامه می‌دهد که ما با این شیوه فیلتر کردن مخالف هستیم چون بارها این اتفاق افتاده است و ما جوابی نگرفته‌ایم. پیشنهادم به مجموعه تصمیم‌گیر این است که علاوه بر اینکه اینستاگرام و‌ واتس‌اپ را رفع فیلتر کنند حتی توییتر و یوتیوب را هم رفع فیلتر کنند و در کنارش قانونی را مصوب کنیم که کسانی که تخلف می‌کنند و مرتکب جرمی می‌شوند و به دنبال اتفاقات نامبارک در کشور هستند آنجا را رصد و با آنها برخورد کرد.

رشیدی کوچی به پیگیری بحث رفع فیلتر از فضای مجازی کشور از مجرای مجلس و ریاست آن و عدم دریافت پاسخ روشن در این زمینه می‌گوید که قطعا فیلتر کردن برای حل مشکلاتی که ما با آنها دست به گریبان هستیم راهگشا نیست و این به مرور زمان ثابت شده است. اینکه شبکه اینستاگرام و واتس‌اپ فیلتر شده است تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده که به دلیل مسائل امنیتی اتخاذ شده است و این تصمیم به گفته این عزیزان تا زمانی که شرایط کشور آرام شود برقرار است و الان که کشور آرام شده است باید رفع فیلتر شود. ما در کنار آقای قالیباف در حال پیگیری بحث رفع فیلتر هستیم، ولی هنوز جواب و‌ نتیجه‌ای نگرفته‌ایم. اینکه آیا رفع فیلتر می‌شود را باید از کسانی پرسید که تصمیم گرفتند.  14 دی 1401
1 نظر
3.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری