سرویس خبر
13 دی 1401 ساعت 14:12
0 نظر

 

با اینترنت طبقاتی مخالفیم

واکنش‌ها به تصمیم اتحادیه فناوران رایانه‌ای مبنی بر استفاده از اینترنت بدون فیلتر برای دارندگان پروانه کسب ادامه دارد. جدیدترین اتفاق بیانیه انجمن تجارت الکترونیک تهران است.

اواخر هفته گذشته بود که اتحادیه فناوران رایانه اطلاعیه داد که دارندگان پروانه کسب از اتحادیه فناوران رایانه تهران می‌توانند از اینترنت بدون فیلتر استفاده کنند. این اقدام باعث واکنش‌های بسیاری در اصناف مختلف و حتی در صفوف جامعه شد. جدیدترین این اعتراضات مربوط به انجمن تجارت الکترونیک تهران است. انجمن تجارت الکترونیک تهران در یک بیانیه با این تصمیم به مخالفت پرداخت و این اقدام را یک اقدام غیر اخلاقی و غیر تخصصی اعلام کرد. انجمن تجارت الکترونیک تهران به محدودیت‌های اینترنتی ایجاد شده بر روی دسترسی جامعه می‌گوید به‌ جای حل مساله و رفع مشکلات بی‌شماری که بر اساس این تصمیم اشتباه حادث شده، اخبار ضد و نقیضی از تعریف طرحی موسوم به اینترنت طبقاتی به گوش می‌رسد.


 

انجمن تجارت الکترونیک تهران همچنین با هر گونه اولویت مخالفت کرده و می‌گوید که انجمن تجارت الکترونیک تهران قویا با تعریف هر گونه اولویت‌ بندی در دسترسی به اینترنت، مخالفت کرده و بر این باور است که این طرح مشکلی بر مشکلات پیشین اضافه می‌کند. این انجمن همچنین می‌گوید که دسترسی به اینترنت با کیفیت و بدون محدودیت را از حقوق اولیه شهروندی دانسته و بر این باور است، شکل و کیفیت اینترنت مورد نیاز کسب‌وکارها و فعالان فضای فناوری، تفاوتی با عامه مردم ندارد. انجمن تجارت الکترونیک تهران همچنین ادامه می‌دهد که انجمن تجارت الکترونیک اتخاذ این راهبرد را غیرمنطقی، غیراخلاقی و بی‌ثمر می‌داند. توامان‌ که پیشبرد طرح‌هایی از این دست، بیش از گذشته شکاف‌های اجتماعی را تعمیق کرده و موجب تشدید نارضایتی‌های عمومی می‌‌شود. انجمن تجارت الکترونیک تهران باور دارد که عادی سازی اینترنت طبقاتی و تزریق این مسئله به عنوان شیوه مدیریتی باعث از بین رفتن اکوسیستم فناوری اطلاعات و در نهایت ضعف و از بین رفتن کل صنعت داده کشور خواهد شد.  13 دی 1401
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری