سرویس خبر
3 دی 1401 ساعت 12:19
1 نظر

 

قیمت قطعی و اولین شرایط فروش فونیکس FX منتشر شد (دی ۱۴۰۱)

فونیکس FX که به تازگی به بازار خودروی کشور معرفی شده، شامل اولین طرح فروش شده که در آن مدل پایه این خودرو با قیمت میلیاردی عرضه می‌شود.

فونیکس FX جدیدترین کراس اوور چینی در بازار ایران است که توسط مدیران خودرو وارد شده است. این خودرو که طراحی جذاب و مدرنی دارد، قیمت کمی در بازار ایران نخواهد شد.

بر اساس اعلام امروز شرکت مدیران خودرو، قیمت فونیکس FX در تیپ پایه، ۱ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان خواهد بود. اولین طرح فروش برای این خودرو هم منتشر و اعلام شده که در آن این خودرو با این قیمت و سود تاخیر و انصراف ۱۲ درصد، به صورت ۴۵ روزه به خریداران تحویل داده می‌شود. این طرح از امروز، ۳ دی ماه ۱۴۰۱، فعال شده است.


 

این خودرو در دو تیپ به بازار عرضه خواهد شد که تیپ پایه، به نام فونیکس FX اکسلنت شناخته می‌شود. این خودرو در تیپ اکسلنت یک پیشرانه ۴ سیلندر ۱٫۵ لیتری توربوشارژ خواهد داشت که ۱۵۶ اسب بخار قدرت و ۲۳۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. جعبه دنده در نظر گرفته شده برای این مدل هم از نوع CVT است که البته قابلیت تعویض دنده ۹ سرعته مصنوعی و یا شبیه‌سازی شده را هم خواهد داشت.

تیپ بعدی که فونیکس FX پرمیوم شناخته می‌شود، پیشرانه ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری توربوشارژ دارد که از فناوری پاشش سوخت مستقیم GDi هم بهره می‌برد. این پیشرانه می‌تواند ۱۹۷ اسب بخار قدرت و گشتاور ۲۹۰ نیوتن متری به ارمغان بیاورد. چیزی که این ترکیب را کامل می‌کند، جعبه‌دنده ۷ سرعته دو کلاچه تر است که قطعا می‌تواند تجربه رانندگی بهتری نسبت به مدل پایه که جعبه دنده CVT دارد، به همراه داشته باشد. 

البته گویا این‌ها تنها مدل‌های FX در بازار ایران نخواهند بود و در آینده نزدیک قرار است مدل دو دیفرانسیل و پلاگین هیبرید از این خودرو هم به بازار کشور عرضه شود. باید ببینیم حالا که مدل پایه چنین قیمتی دارد، مدل‌های بالاتر با چه قیمت‌هایی عرضه خواهند شد! شما در مورد این خودرو چه فکر می‌کنید؟ آیا قیمت ۱ میلیارد و ۲۸۰ میلیونی برای این خودرو مناسب است؟  3 دی 1401
1 نظر
2.83
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری