سرویس خبر
19 آذر 1401 ساعت 14:50
0 نظر

 

تامین کننده اصلی اپل قدم بزرگی در تولید محصولات این شرکت در هند برداشت

فاکسکان بزرگترین شریک اپل در تولید آیفون‌هایش با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری در هند، گام بلندی در جهت متنوع کردن کارخانجات تولید محصولات اپل برداشته است.

به گزارش خبرگزاری «South China Morning Post»، فاکسکان بزرگترین تامین کننده اپل، ۵۰۰ میلیون دلار در هند سرمایه‌گذاری کرده است تا توانایی‌های تولید خود را در این کشور تقویت کند، زیرا غول فن‌آوری کوپرتینویی و شرکای آن، مدت‌ها است که تلاش‌ها برای تنوع بخشیدن به زنجیره تامین را افزایش داده‌اند.


 

این گزارش به اسناد ثبت شده در بورس تایوان اشاره می‌کند که نشان می‌دهد فاکسکان ۵۰۰ میلیون دلار در شرکت تابعه هندی خود به امید افزایش ظرفیت تولید خود در هند سرمایه گذاری کرده است. فاکسکان در حال حاضر هم در هند حضور دارد و مدل‌های منتخب آیفون از جمله آیفون ۱۴ را با برنامه‌های آتی گزارش شده برای ساخت محصولات دیگری مانند آیپد تولید می‌کند.

وال استریت ژورنال هفته گذشته گزارش داد که اپل در حال برنامه‌ریزی جدی‌تر برای انتقال زنجیره تامین خود صرفا از چین به کشورهای دیگر مانند هند و ویتنام است. اپل ماه گذشته هشدار داد که عرضه مدل‌های آیفون ۱۴ پرو به دلیل اختلالات مداوم در کارخانه‌های تولید آیفون فاکسکان در چین به شدت محدود خواهد شد.

پیش از تعطیلات عرضه بالاترین مدل‌های آیفون اپل به شدت محدود است و فروشگاه آنلاین این شرکت انتظار سه هفته‌ای را برای مشتریانی که به دنبال جدیدترین آیفون هستند، تخمین می‌زند. مدیر عامل اپل تیم کوک، در آخرین گزارش درآمدهای این شرکت گفت که برای پاسخگویی به تقاضا برای آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس به سختی کار می‌کند. اما به نظر نمی‌رسد که اپل برای تعطیلات پیش رو بتواند موفق عمل کند و ضرر ناشی از تعطیلی کارخانه‌های فاکسکان برای این شرکت قابل جبران نخواهد بود.  19 آذر 1401
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری