تست همراه اول

سرویس خبر
26 دی 1400 ساعت 11:00
0 نظر

 

همه مدل‌های سری آیفون 14 دارای نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و ۶ گیگابایت رم خواهند بود

به تازگی گزارشی درباره شباهت‌های سری آیفون 14 توسط یکی از تحلیل‌گران منتشر شده که به استفاده از نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و ۶ گیگابایت حافظه رم در تمامی این گوشی‌ها اشاره می‌کند.

با اینکه مدت زیادی از عرضه سری آیفون 13 به بازار نگذشته است؛ شاهد داغ شدن بازار شایعات درباره نسل بعدی این گوشی‌ها یا همان سری آیفون 14 هستیم. این سری قرار است شامل چهار مدل آیفون 14، آیفون 14 مکس، آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس باشد؛ متاسفانه به دلیل فروش ناامید کننده آیفون 13 مینی، دیگر شاهد معرفی نسل جدیدی از این گوشی جمع و جور نخواهیم بود.


 

حال یکی از تحلیل‌گران شرکت Haitong International Securities به نام «جف پو»، گزارشی درون سازمانی منتشر کرده که به ادعای آن، آیفون‌های معمولی و پرو در سری آیفون 14 شباهت‌های بسیاری با یکدیگر دارند که از جمله مهم‌ترین آنها، می‌شود به نرخ نوسازی نمایشگر و ظرفیت حافظه رم اشاره کرد.

هر چهار گوشی عرضه شده در خانواده آیفون 14، قرار است نمایشگر‌های ۱۲۰ هرتزی را به همراه داشته باشد. این امر مسلما نسبت به سیاست اپل در نسل پیشین که تنها در مدل‌های پرو از نمایشگر‌هایی با نرخ نوسازی بالا استفاده کرده بود؛ جذاب‌تر و مشتری‌ مدارانه‌تر است.

میزان حافظه رم تمامی مدل‌های سری آیفون 14، معادل ۶ گیگابایت است. این نیز با نسل فعلی یا همان سری آیفون 13 تفاوت دارد که در آن دو گوشی آیفون 13 مینی و آیفون 13 دارای رم ۴ گیگبایتی هستند؛ اما مدل‌های پرو و پرو مکس با ۶ گیگابایت حافظه رم روانه بازار می‌شوند.


 

پیش از این، آقای «پو» ادعا کرده بود که مدل‌های آیفون 14 پرو و پرو مکس دارای ۸ گیگابایت حافظه رم هستند؛ اما به نظر می‌رسد که دیگر خبری از رم ۸ گیگبایتی نیست و اپل به دلیل هزینه بالای تامین قطعات، تصمیم به استفاده از رم ۶ گیگابایتی گرفته است.

با وجود این شباهت‌ها که مرز بین گوشی‌های پرو و غیر پرو آیفون را کم‌رنگ‌تر می‌کند؛ باید صبر کرده و ببینیم که اپل چه امکانات خاصی در مدل‌های پرو قرار داده تا مشتریان را به سوی آنها جذب کرده و تفاوت قیمتشان با مدل‌های معمولی را توجیح کند. مسلما، یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ها مربوط به دوربین این گوشی‌ها خواهد بود.

آقای «پو» همچنین می‌گوید که نسخه پایه مدل‌های پرو، دارای ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی بوده و در سوی دیگر، مدل‌های غیر پرو نیز با حداقل حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی عرضه می‌شوند که البته با توجه به معیار‌های امروزی، بسیار کم است. مدل‌های پرو همچنین قرار است دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی را به همراه داشته باشند که تا به امروز شایعات بسیاری درباره‌اش شنیده‌ایم.


 

همانطور که می‌دانید، باید تا پاییز سال ۲۰۲۲ برای معرفی نسل جدید گوشی‌های آیفون صبر کنیم؛ بنابراین، احتمال اینکه بسیاری از این موارد حقیقت نداشته باشند نیز وجود دارد. احتمالا در ماه‌های آتی شاهد انتشار شایعات بیشتری مربوط به سری آیفون 14 نیز خواهیم بود.

درباره عرضه گوشی‌های خانواده آیفون 14 با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و ۶ گیگابایت حافظه رم چه می‌اندیشید؟ آیا این تصمیم از سوی اپل، موجب کاهش فروش مدل‌های پرو در این نسل می‌شود؟  26 دی 1400
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری