تست همراه اول

سرویس خبر
25 دی 1400 ساعت 10:40
0 نظر

 

۶۳ درصد از کاربران آیفون سیستم عامل iOS 15 را نصب کرده‌اند

به تازگی آماری از کاربران آیفون و آیپد که دستگاه‌های خود را به iOS 15 و iPadOS 15 آپدیت کرد‌ه‌اند، منتشر شده که همچنان خبر از عملکرد خوب اپل در زمینه پشتیبانی نرم‌ افزاری می‌دهد.

شرکت اپل به تازگی آمار مربوط به استفاده کنندگان از دو سیستم عامل iOS 15 و iPadOS 15 را در پورتال توسعه دهندگان خود قرار داده است. با استناد به این آمار، ۶۳ درصد از کل کاربران آیفون سیستم عامل iOS 15 را نصب کرده‌اند و ۷۲ درصد از آیفون‌های معرفی شده در چهار سال اخیر نیز از سیستم عامل iOS 15 استفاده می‌کنند.


 

این آمار شاید در مقایسه با رقبای اندرویدی بسیار عالی باشد؛ اما به خاطر داشته باشید که سیستم عامل iOS 14 در سال گذشته بر روی ۸۱ درصد از آیفون‌ها نصب شده بود.

بگذارید به سراغ آیپد‌ها برویم؛ ۴۹ درصد از کل کاربران آیپد، سیستم عامل iPadOS 15 را نصب کرده‌اند. این رقم برای آیپد‌های معرفی شده در چهار سال اخیر افزایش یافته و ۵۷ درصد از کل این دستگاه‌ها، به آخرین نسخه iPadOS آپدیت‌ شده‌اند.


 

به خاطر داشته باشید که با توجه به سیاست جدید اپل، دیگر نیازی به دریافت آخرین نسخه iOS و iPadOS جهت استفاده از آپدیت‌های امنیتی وجود ندارد؛ بنابراین بعید نیست که این امر نیز نقشی در کاهش نرخ آپدیت به آخرین نسخه از این سیستم‌ عامل‌ها داشته باشد.


 

درباره آمار منتشر شده درباره نرخ استفاده از این دو سیستم عامل چه می‌اندیشید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.   25 دی 1400
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری