تست همراه اول

سرویس خبر
30 آذر 1400 ساعت 22:17
0 نظر

 

آیفون 14 پرو دارای دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی خواهد بود

به نظر می‌رسد که شرکت اپل سرانجام قصد دارد تا سنسور‌های دوربین ۱۲ مگاپیکسلی را کنار گذاشته و در نسخه‌های پرو سری آیفون 14، از سنسوری ۴۸ مگاپیکسلی برای دوربین اصلی استفاده کند.

در طی چند سال‌ اخیر، شرکت اپل به استفاده از دوربین‌هایی ۱۲ مگاپیکسلی در گوشی‌های آیفون خود رو آورد؛ اما با توجه به گفته‌های یکی از تحلیل‌گران به نام مینگ چی کو، احتمالا در نسخه‌های پرو سری آیفون 14 شاهد دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی خواهیم بود.


 

البته این سنسور ۴۸ مگاپیکسلی پس از فرآیند ترکیب پیکسل‌ها، همچنان عکس‌های ۱۲ مگاپیکسلی را ارائه می‌دهد؛ اما با توجه به رزولوشن بالاتر آن، امکان ثبت جزئیات بیشتری برای پردازش بهتر تصویر وجود دارد. به گفته آقای «کو»، ممکن است که اپل همانند بسیاری از برند‌های دیگر، گزینه ثبت عکس‌های ۴۸ مگاپیکسلی را نیز در اپلیکیشن دوربین قرار دهد.

این شرکت همچنین قصد استفاده از دوربین با لنز پریسکوپی را در سری آیفون 15 دارد که قرار است در سال ۲۰۲۳ روانه بازار شوند؛ دوربین‌های پریسکوپی در حال حاضر محبوبیت فراوانی داشته و در بسیاری از پرچمداران اندرویدی به کار رفته‌اند.

متاسفانه، این تحلیل‌گر اطلاعات بیشتری را در این مورد در دست ندارد. دوربین‌ تله‌فوتو به کار رفته در گوشی آيفون 13 پرو مکس، قابلیت زوم حداکثر ۳ برابری را دارد؛ اما بدون استفاده از دوربین‌های پریسکوپی، امکان افزایش این میزان زوم با توجه به ضخامت بسیار کم گوشی‌های امروزی وجود ندارد.


 

درباره تصمیم اپل برای استفاده از دوربین‌هایی با رزولوشن بالاتر چه می‌اندیشید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.  30 آذر 1400
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری