تست همراه اول

سرویس خبر
9 تیر 1400 ساعت 15:45
1 نظر

 

مدیرعامل جتکو از همکاری‌های این شرکت با ایران خودرو صحبت کرده است

آنطور که مدیرعامل جتکو اعلام کرده، این شرکت با ایران خودرو همکاری‌های مختلفی را آغاز کرده که شاید مهم‌ترین آن، عرضه تارا الکتریکی تا پایان سال ۱۴۰۰ باشد.

شرکت جتکو یکی از شرکای جدید ایران خودرو است که این دو روی پروژه‌های مختلفی باهم کار می‌کنند. مهم‌ترین پروژه و قطعا جذاب‌ترین‌شان، پروژه تولید خودروی تارا برقی یا الکتریکی است. البته فعلا اطلاعات زیادی درباره تارا الکتریکی نداریم اما با توجه به صحبت‌های آقای داوود خسروی، مدیر عامل جتکو، طراحی سخت‌افزار و نرم‌افزاری پلتفرم برق و الکترونیک خودروی برقی جتکو را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این شرکت نامیده که قابلیت استفاده از آن در تمامی محصولات بنزینی خودرو وجود دارد. اولین شبکه و برد ماژول کنترل بدنه (BCM) طراحی و ساخت داخل هم برای این پلتفرم در نظر گرفته شده است.

 


 

نمونه اولیه این محصول قرار است پاییر سال ۱۴۰۰ برای انجام تست‌های مربوطه روی یکی از محصولات پر تیراژ ایران خودرو اجرایی شود. همچنین قرار است تا پایان سال جاری، نمونه این طرح که در بخش‌های نرم افزاری و سخت افزاری توسط مهندسان ایرانی طراحی و داخلی سازی شده است، ارائه شود.

مدیر عامل شرکت جتکو همچنین اشاره کرد که این شرکت با مرکز تحقیقات ایران خودرو در حال همکاری است و در ادامه گفت: «طراحی داخلی محصول جدید تارا (k125) که از پروژه‌های عظیم ایران خودرو به شمار می‌رود، به شرکت جتکو واگذار شده است. اصلاح و بهبود طراحی داخلی تارا به منظور ارائه طرحی جدید از این محصول، از جمله پروژه‌های امسال این شرکت به شمار می‌رود. تحلیل‌های رفتار دینامیکی بر روی خودروی تارا و محصول K125 نیز از دیگر پروژه‌‌های تعریف شده است».

به گفته مدیر عامل جتکو، توسعه ماژول نرم افزاری تحلیل تصادف عابر پیاده از جمله پروژه‌های موفق این شرکت بوده است که ابتدای سال ۱۴۰۰ آن را به پایان رسانده. او ادعا کرده که با توان محاسباتی این پروژه می‌توان قابلیت هر محصول را قبل از انجام تست واقعی تصادف عابر پیاده در کشور‌های خارجی، به صورت دیجیتالی در داخل کشور بررسی کرد و این موضوع هم در زمان و هم در ارزبری صرفه جویی را به همراه دارد.

علاوه بر این‌ها، خسروی با اشاره به مشکلات تامین و قیمت بالای پولیش خارجی رنگ مورد استفاده در سالن‌های رنگ ایران خودرو به دلیل تحریم‌ها، از اجرای پروژه داخلی سازی آن خبر داد و گفت: مجموعه دانش بنیان جتکو برای رفع نیاز از یک سال گذشته فعالیت تحفیفاتی خود را بر روی این پروژه شروع کرده است. این شرکت در حال حاضر تولید آزمایشی پولیش جتکو را شروع و تحویل خطوط سالن رنگ ایران خودرو داده است. ادعا شده است که این محصول قابلیت رقابت با نمونهه خارجی خود را دارد و اگر از آزمایشات  خط تولید با موفقیت عبور کند، دیگر نیازی به خرید نمونه‌های خارجی آن نخواهد بود.

پروژه دیگری که در دست شرکت جتکو است، شامل بررسی و بهبود سکوت نسبی کابین محصولات خانواده p200 می‌شود. محصولات این خانواده شامل خودروهایی مثل پژو ۲۰۷ هاچ‌بک هستند. این پروژه، جدیدترین پروژه‌ای است که ایران خودرو به شرکت جتکو واگذار کرده و قرار است تا اوایل سال آینده، تکمیل و تحویل ایران خودرو شود. در این پروژه به کمک شبیه‌سازی انتشار ارتعاش و صدا از موتور و دیگر اجزای داخلی کابین، سعی بر کنترل و کاهش انتقال سر و صدا به داخل کابین خواهد شد. در نهایت هم این پروژه در راستای ارتقا رضایت مشتریان شروع شده و از این دانش توسعه یافته در جتکو، برای دیگر محصولات خانواده ایران خودرو هم استفاده خواهد شد. شما درباره پروژه‌هایی که جتکو روی آن‌ها کار می‌کند چه فکر می‌کنید؟  9 تیر 1400
1 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری