تست همراه اول

سرویس خبر
2 تیر 1400 ساعت 14:46
1 نظر

 

قیمت برخی خودروهای داخلی کاهش پیدا کردند

گزارش‌ها خبر از کاهش قیمت برخی خودروهای داخلی نسبت به اول هفته جاری را می‌دهند و در همین حال، مدل‌های مختلف پراید هم گران و گران‌تر می‌شوند.

آخرین گزارش‌ها از بازار خودرو حاکی از آن است که قیمت برخی از مدل‌های داخلی خودرو در کشورمان با کاهش موجه بوده‌اند اما برخی دیگر نیز با افزایش روبرو شده‌اند! خودروهایی که شامل کاهش قیمت شده‌اند، شامل سه خودروی پرتیراژ داخلی شامل پراید 131 و پژو 206  و کوئیک دنده‌ای می‌شوند، نسبت به اول هفته، کاهش قیمت ۱ تا ۲ میلیون تومانی داشته‌اند.


 

نکته عجیب‌تر اینجاست که باقی مدل‌های پراید شامل این کاهش قیمت نشده‌اند و حتی کمی افزایش قیمت هم داشته‌اند! به طور دقیق‌تر جدول برخی از این کاهش قیمت‌ها به شکل زیر است.

مدلقیمت اول هفتهقیمت فعلی (۲ تیرماه)
پژو ۲۰۶ مدل ۱۳۹۹۲۰۰ میلیون تومان۱۹۹ میلیون تومان
پراید ۱۳۱۱۲۳ میلیون تومان۱۲۲ میلیون تومان
کوییک دنده‌ای مدل ۱۳۹۹۱۴۷ میلیون تومان۱۴۵ میلیون تومان
کوییک دنده‌ای مدل ۱۴۰۰۱۵۳ میلیون تومان۱۵۰ میلیون تومان

البته یک نکته جالب هم درباره خودروهای بالا وجود دارد. خودروی پژو 206 که در مدل ۱۳۹۹ با کاهش قیمت یک میلیون تومانی مواجه شده، قیمت مدل ۱۴۰۰ همین خودرو از ۲۰۸ میلیون تومان به ۲۱۱ میلیون تومان رسیده است!

پرایدهای خودمختار در قیمت

با وجود کاهش قیمت‌هایی که در جدول بالا خواندیم، مدل‌های مختلف پراید، قیمت‌های مختلفی هم برای خود گرفته‌اند. برای مثال پراید 111 که اوایل هفته با قیمت 133 میلیون به فروش می‌رفت، حالا به قیمت 135 میلیون تومان رسیده است. پراید 131 هم که جزو کاهشی‌های این هفته به حساب می‌آمد، همچنان از چهارشنبه هفته گذشته، سه میلیون تومان گران‌تر معامله می‌شود! پراید 132 نیز دو میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به هفته گذشته داشته و پراید 151 هم ۴ میلیون افزایش قیمت نسبت به چهارشنبه هفته گذشته را تجربه کرده و حالا ۱۲۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

اما دلیل این کاهش و افزایش قیمت در مدل‌های مختلف پراید چیست؟ علیرضا پورحسنی، فعال بازار خودرو، عقیده دارد که با وجود رکود در بازار خودرو و روند کاهش قیمت‌ها، پراید به دلیل عدم عرضه، سیر صعودی به خودش گرفته است. درواقع همزمان با توقف تولید 3 مدل از مدل‌های مختلف پراید، قیمت این سه مدل در بازار با افزایش روبرو شده‌اند. او در ادامه افزود: 

اگر این افزایش قیمت‌ها ادامه پیدا کند، متقاضیان ب سمت خرید خودروی تیبا با کیفیت بهتر، موتور قوی‌تر، شاسی مستحکم‌تر و حجم موتور بالاتر سوق داده می‌شوند و باید این شیوه افزایش قیمت پرایدها در هیمن محدوده قیمتی متوقف شود.

پورحسنی به خریداران خودرو در بازار توصیه کرده که اگر قصد خرید در محدوده قیمتی پراید دارند، سراغ خودروهایی مثل تیبا و تیبا 2 بروند که با بدنه قوی‌تر و موتور بهتر، قیمت‌هایی به ترتیب معادل 129 و 137 میلیون تومان دارند. شما درباره این آشفته بازار خودروها چه فکر می‌کنید؟  2 تیر 1400
1 نظر
3.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری