تست همراه اول

سرویس خبر
26 اردیبهشت 1400 ساعت 18:15
3 نظر

 

تولید تارا با دنده اتوماتیک از تیرماه ۱۴۰۰ شروع خواهد شد

ایران خودرو، قول رانا ۶ دنده با سقف شیشه‌ای و یک کراس اور تا سال ۱۴۰۱ را داده است.

به گفته مدیر عامل ایران خودرو، از تیر ماه امسال تولید تارا با گیربکس اتوماتیک و مشخصات و آپشن‌های متنوع به بازار خودروی ایران عرضه خواهد شد. در نشستی که با مدیر عامل ایران خودرو در نشستی که با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشت گفته است که تولید گیربکس نیمه اتوماتیک از شهریور سال ۱۴۰۰ شروع خواهد شد و داخلی سازی گیربکس اتوماتیک هم تا آذر ماه ۱۴۰۰ به پایان خواهد رسید و از ابتدای سال ۱۴۰۱ گیربکس‌های اتوماتیک در داخل کشور تولید خواهند شد.


 

ایران خودرو قول رانا پلاس با سقف شیشه‌ای و گیربکس ۶ سرعته را نیز داده است که به زودی قرار است وارد بازار خودروی کشور شود. یک کراس اور جدید نیز تا نیمه اول سال ۱۴۰۱ به بازار عرضه خواهد شد که به گفته مدیر عامل ایران خودرو، این خودرو حاصل نبوغ کارگران و مهندسان ایرانی است که در کنار تحریم‌ها این خودرو را طراحی و تولید کرده‌اند. فرشاد مقیمی با بیان اینکه ایران خودرو رشد ۳۵ درصدی تولید خودروی سواری در سال ۱۳۹۹ را داشته است، گفته که: «ما در حوزه خودروهای نیمه سنگین و سنگین هم رشد ۶۷ درصدی را تجربه کردیم و حتی احیای خط تولید اتوبوس که ۹ سال توقف تولید شده بود نیز از دستاوردهای مهم سال ۹۹ برای ایران خودرو بود».

به گفته‌ مقیمی، تولید روزانه سه دستگاه اتوبوس در سال ۱۴۰۰ نیز جزو برنامه‌های ایران خودرو دیزل خواهد بود و او اینطور ادامه داد که: «آمادگی افزایش این تعداد به روزانه ۵ دستگاه نیز وجود دارد، اما در حال حاضر تعهد تولید و عرضه ۶۰۰ دستگاه اتوبوس را به وزارت کشور داده‌ایم که در حال تولید و تحویل آن هستیم».

ایران خودرو دیزل، علاوه بر جهش تولید، اولین اتوبوس آمبولانسی کشور را نیز تولید کرد، قبلتر این محصول با قیمت بسیار بالا وارد کشور می‌شد و بعد از تولید داخلی آن، بیش از نیمی از هزینه‌ آن را کاهش داد. علاوه بر این محصول، کشنده ۶x۶ نیز از جمله محصولاتی بود که در گذشته وارد میشد و در حال حاضر در ایران خودرو دیزل تولید میشود. در پایان این جلسه، از جدیدترین محصول سواری ایران خودرو بازدید به عمل آمد.  26 اردیبهشت 1400
3 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری