تست همراه اول

سرویس خبر
18 اردیبهشت 1400 ساعت 15:02
0 نظر

 

سفرهای جاده‌ای در ایام تعطیلی عید فطر ممنوع شد

بر اساس ابلاغیه فرمانده قرارگاه عملیات مبارزه با کرونا، سفرهای شخصی بین تاریخ‌های ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ممنوع است.

با توجه به حجم انبوهی از سفرهای جاده‌ای که در عید نوروز در سراسر کشور داشتیم، پیک چهارم مبتلایان ویروس کرونا بیشتر از پیک‌های قبلی مردم کشورمان را گریبان‌گیر کرده است. در همین راستا، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده که سفر‌های جاده‌ای در ایام تعطیلی عید فطر (۲۱ اردیبهشت تا ۲۵ اردیبهشت) ممنوع خواهد بود و در ادامه گفته که وزارت راه، با همکاری با نیروی انتظامی، به شدت ابلاغیه ستاد کرونا را پیگیری و اجرا خواهد کرد.


 

محمد اسلامی در مورد اینکه ممنوعیت سفرها شامل تمامی سفرها حتی سفرهای هوایی و ریلی است گفته است که جابه ‌جایی‌ها از طریق حمل ونقل عمومی با توجه به رعایت دستورالعمل‌هاه به طور کامل برای مقابله با شیوع ویروس کووید ۱۹ قابل انجام است و منعی در مورد آن‌ها وجود ندارد و مردم می‌توانند در صورت نیاز، برای سفرهای ضروری از حمل و نقل عمومی (جاده‌ای، ریلی و هوایی) استفاده کنند.

بر اساس این ابلاغیه، تمامی سفرهای شخصی جاده‌ای در بازه زمانی ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ماه امسال ممنوع است. در این ابلاغیه قید شده است که از ساعت ۱۲ روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت، تا ظهر روز شنبه ۲۵ اردیبهشت این ممنوعیت‌ها برای سفرهای ایام عید فطر در سراسر کشور اعمال می‌شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا از وزارت راه و شهرسازی و ناجا خواستار این است تا با پیش‌بینی تمهیدات لازم برای ممنوعیت تمام سفر‌ها در سراسر کشور، فارغ از هر گونه رنگ بندی مربوط به کرونا، در بازه زمانی مشخص شده به نحو کامل محقق شود.

در این ۴ روز، جریمه تردد در شهرهای قرمز ۱ میلیون تومان و در شهرهای نارنجی و زرد، هر کدام ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

امیدواریم با اعمال این چنین محدودیت‌هایی روز به روز آمار مبتلایان کمتر از پیش شود. هر چند بعضی از این دست محدودیت‌ها، منطقی نیستند، اما در نهایت همه‌ محدودیت‌ها منجر به کم شدن رفت و آمد و ارتباط ناقلان با افراد سالم می‌شود.  18 اردیبهشت 1400
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری