تست همراه اول

سرویس خبر
15 اردیبهشت 1400 ساعت 21:00
1 نظر

 

قیمت حدودی جدید پس از افزایش قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی در جلسات شورای رقابت دیروز افزایش یافت؛ ۸.۲ درصد برای خودروهای ایران خودرو و ۸.۹ درصد برای خودروهای سایپا!

با توجه به اینکه دیروز مصوبه افزایش قیمت‌های خودروهای داخلی طبق جلسات هفته پیش شورای رقابت، مصوب شد، حالا می‌توانیم قیمت جدید محصولات داخلی را به شکل حدودی حدس بزنیم. با توجه به خبر منتشر شده در روز گذشته، خودروهای ایران خودرو به طور متوسط ۸.۲ درصد و خودورهای سایپا به طور متوسط ۸.۹ درصد متوسط افزایش خواهند داشت.

این افزایش  قیمت با توجه به تورم بخشی یک ساله اعلام شده از بانک مرکزی است و از کسر تورم‌های اعمال شده قبلی در سه ماهه اول و دوم سال ۹۹ و بر اساس متغیر‌های کیفیت و بهره‌وری برای محصولات این دو شرکت در نظر گرفته شده است. همچنین این افزایش قیمت مشمول تمام خودروهای ۱۴۰۰ اعمال خواهد شد و تا پایان شهریور ۱۴۰۰ اجرا خواهد شد. البته که تمام کسانی  که سال ۹۹ برای خرید خودرو از این دو شرکت ثبت نام کرده‌اند و پیش پرداخت را پرداخت کرده‌اند شامل این افزایش قیمت نمی‌شوند.

شورای رقابت از کلمه «به طور متوسط» برای این افزایش قیمت استفاده کرد و برای قیمت‌های نهایی باید منتظر جزئیات بود؛ اما به صورت حدودی می‌توان قیمت نهایی آن‌ها را محاسبه کرد. در همین حین برخی کارشناسان معتقدند که با توجه به کاهش قیمت دلار و حتی از سر گرفته شدن مذاکرات برجامی، قیمت خودروهای داخلی باید کاهش پیدا کنند چرا که با کاهش قیمت دلار، هزینه‌های ارزی خودروسازان و افت قیمت مواد اولیه خودروها باعث این کاهش قیمت خواهد شد.

البته که دیگر این مصوبه تصویب شده است و متاسفانه به نظر میاید که کاهش قیمتی در کار نیست. نظر شما در مورد این افزایش قیمت‌ها چیست؟

قیمت حدودی جدید (پس از اعمال افزایش قیمت) خودروهای این شرکت ایران خودرو و سایپا:

نام خودروقیمت قبلی کارخانهقیمت جدید کارخانه
سمند LX۱۱۷ میلیون و ۵۹۸ هزار تومان۱۲۷ میلیون و ۲۴۱ هزار تومان
سمند EF7۱۱۵ میلیون و ۸۲۵ هزار تومان۱۲۵ میلیون و ۳۲۲ هزار تومان
دنا۱۵۰ میلیون و ۸۳۲ هزار تومان۱۶۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
پژو پارس۱۲۲ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان ۱۳۳۲ میلیون و ۴۴۷ هزار تومان
پژو پارس LX۱۲۷ میلیون و ۲۱۲ هزار تومان۱۳۷ میلیون و ۶۴۳ هزار تومان
پژو ۲۰۶ تیپ دو۱۱۰ میلیون و ۹۷۴ هزار تومان۱۲۰ میلیون و ۷۳ هزار تومان
تیبا ۸۷ میلیون و ۷۵ هزار تومان۹۴ میلیون و ۸۲۴ هزار تومان
تیبا ۲ (سفید)۹۵ میلیون و ۴۲۶ هزار تومان۱۰۳ میلیون و ۹۱۸ هزار تومان
ساینا (ساده)۹۲ میلیون و ۹۲۸ هزار تومان۱۰۱ میلیون و ۱۹۸ هزار تومان
کوییک (ساده)۱۲۹ میلیون و ۷۵۵ هزار تومان۱۴۱ میلیون و ۳۰۳ هزار تومان

   15 اردیبهشت 1400
1 نظر
2.33
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری