تست همراه اول

سرویس خبر
14 اردیبهشت 1400 ساعت 20:32
1 نظر

 

قیمت خودروهای داخلی افزایش یافت

ماجرای افزایش قیمت خودروهای داخلی، گویا بالاخره برای نیمه ابتدایی امسال به پایان رسیده است!

با توجه به جلساتی که طی یک ماه گذشته در شورای رقابت صورت گرفته بود، با وجود مخالفت مجلس برای افزایش قیمت‌ها، امروز یعنی ۱۴ اردیبهشت ماه، شورای رقابت رسما افزایش قیمت خودروهای داخلی را اعلام کرد! ۵ اردیبهشت ماه خبری مبتنی بر مخالفت مجلس با شورای رقابت برای افزایش قیمت‌ها منتشر شد. در این خبر، عضو ناظر مجلس در شورای رقابت گفته است که مدیریت سیاسی ایران خودرو و سایپا، این شرکت‌ها را با مشکلاتی مواجه کرده است و تا زمانی که قیمت‌ها تکلیفی باشند و انحصار وجود داشته باشد، رانت هم وجود دارد! و در آخر خواستار شکست انحصار خودروسازی شد.

اما هرچه باشد، امروز و با وجود مخالفت‌های مجلس برای افزایش قیمت، طبق مصوبه شورای رقابت، برای خودروهای ایران خودرو ۸.۲ درصد و برای خودروهای سایپا ۸.۹ درصد افزایش قیمت در نظر گرفته شد. بر اساس این مصوبه، افرادی که تا پایان سال ۹۹ برای خرید خودرو ثبت‌نام کرده‌اند و پیش پرداخت را پرداخت کرده‌اند، مشمول گرفتن سود نمی‌شوند و افزایش قیمت برای آن‌ها اعمال نمی‌شود.

طبق جزییاتی که در این مصوبه قید شده است، این افزایش قیمت بر اساس تورم بخشی یک‌ساله اعلام شده توسط بانک مرکزی و پس از کسر تورم‌های اعمال شده سه ماهه اول و دوم ۱۳۹۹، تعیین شده است. در نهایت همانطور که گفتیم، افرادی که سال ۹۹ برای خرید خودرو از این دو شرکت ثبت نام کرده‌اند، شامل این افزایش قیمت نمی‌شوند. اما از این به بعد و برای تمام خودروهای این دو شرکت تا پایان شهریور ۱۴۰۰، این افزایش قیمت اعمال خواهد شد. شما درباره این خبر چه فکر می‌کنید؟  14 اردیبهشت 1400
1 نظر
3.67
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری