تست همراه اول

سرویس خبر
14 اردیبهشت 1400 ساعت 16:58
0 نظر

 

اوبر و شرکت تازه تاسیس Arrival در حال کار روی یک خودروی سواری برقی هستند

شرکت تازه تاسیس Arrival که قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ اولین محصول برقی خود را به بازار بفرستد، قرار است با اوبر برای این خودروی برقی همکاری داشته باشد.

شرکت تازه تاسیس و انگلیسی Arrival که روی تولید خودروی الکتریکی تمرکز دارد، با شرکت اوبر، روی تولید یک خودروی سواری الکتریکی مشارکت و همکاری خواهد کرد. این شرکت برنامه دارد تا پایان سال ۲۰۲۳ این خودرو را تولید کند. همچنین Arrival گفته است که این خودرو مختص به اوبر نخواهد بود و قرار است این خودرو برای تمام رانندگان شرکت‌های تاکسیرانی (امثال اوبر) در تمام دنیا قابل استفاده باشد.

شرکت Arrival سال ۲۰۱۵ تاسیس شده و تا به امروز، این شرکت مشغول ساخت ون‌‌ها و اتوبوس‌های برقی بوده است. Arrival حتی در تهیه و تولید یکسری قطعات برای کیا و هیوندای با آن‌‌ها همکاری و از آن‌ها پشتیبانی کرده است. حالا اما Arrival و اوبر رندرهایی از طراحی داخلی این خودروی الکتریکی را منتشر کرده‌اند و می‌گویند محصول جدیدشان قرار است تا پایان امسال رونمایی شود. از الان تا پایان سال، این دو کمپانی در پروسه طراحی از رانندگان هم استفاده خواهد کرد. 

با دیدن عکس‌های رندر شده، تشابهاتی  بین این محصول با برخی کانسپت‌ها و حتی محصولات دیگر می‌بینیم و اصلا دور از ذهن نیست که این طرح‌ها بتواند نهایی و حتی تولید شوند. کما اینکه مثلا نمایشگر این خودرو را در مدل‌هایی مثل خودروهای تسلا دیده‌ایم و ساخت آن‌ها چندان دور از ذهن نیست. اما Arrival گفته است که در طراحی این خودرو نکاتی را در نظر گرفته است که برای راحتی راننده و مسافر باید در نظر گرفته شوند. مثلا صندلی راننده به صورتی طراحی شده است که خستگی و فشار جسمی نشستن زیاد را خنثی کند. یا مثلا برای سرنشین جلو، جلو داشبورد جوری طراحی شده است که فضای پا بیشتر باشد. صندلی‌های عقب این ماشین شبیه به نیمکت است که این باعث می‌شود، ورود و خروج به از در عقب راحتتر  صورت بگیرد. مدیرعامل این شرکت گفته که هدف ما این است که صدها تغییر و بهبود کوچک را انجام دهیم که شاید تا به حال هیچکس به آن‌ها توجهی نکرده است.

خودروهای الکتریکی نسبت به خودروهای احتراق داخلی، قطعات کمتری دارند که این به خودی خود، یک ویژگی مثبت برای رانندگان خواهد بود. در واقع به دلیل همین قطعات کمتر، این خودروها نیاز به نگه داری کمتری را نسبت به خودروهای احتراقی دارند. اما از طرف دیگر این مورد را هم باید در نظر بگیریم که خودروهای احتراقی، قیمت تمام شده کمتری دارند و ممکن است بعضی از رانندگان این ارزانی را ترجیح دهند.

اما در رابطه با این موضوع، مدیر عامل شرکت Arrival گفته است که هدف از تولید این خودرو، تولید یک خودروی به صرفه خواهد بود که رانندگان به راحتی بتوانند آن را بخرند. 

شرکت Arrival هنوز ثابت نکرده است که استراتژی آن‌ها می تواند کارساز باشد. مانند بسیاری از همتایان SPAC خود، این محصول هنوز در مرحله توسعه قرار دارد و هنوز نتوانسته خودروهای تولیدی واقعی را بفروشد. اوبر هم در چند سال گذشته بی سر و صدا در تعداد زیادی از استارت آپ های وسایل نقلیه الکتریکی سرک کشیده اما تا به حال معامله‌‌ای با هیچ کدام از آن‌ها انجام نداده است.

مشارکت با Arrival ممکن است است نشانه‌ای از عمل کردن اوبر به قول خود در مورد خودروهای الکتریکی باشد. این شرکت پیش‌تر قول داده بود که تا سال ۲۰۳۰،  صد درصد سفرهای انجام شده در کشورهای ایالات متحده، کانادا و کشورهای اروپایی، توسط خودروهای الکتریکی انجام شوند. در آن زمان اوبر وعده داده بود که با همکاری با شرکت‌های خودروساز دیگر به این وعده عمل خواهد کرد. از بین تمام این شرکت‌ها، حالا به نظر می‌رسد Arrival از همه بیشتر به هدف اوبر نزدیک‌تر شده باشد.

شما در این زمینه چه فکر می‌کنید؟ آیا تا ۲۰۳۰ اوبر و آینده تاکسی‌رانی بر بستر خودروهای الکتریکی خواهد بود یا همچنان خودروهای ارزان‌تر بنزینی، گزینه پر‌استفاده‌تری خواهند بود؟  14 اردیبهشت 1400
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری