تست همراه اول

سرویس خبر
10 اردیبهشت 1400 ساعت 18:35
2 نظر

 

شیائومی در حال کار روی پشتیبانی از افزودن رم مجازی به MIUI است

مدتی است که در برخی از گوشی‌های هوشمند شاهد ویژگی استفاده از رم مجازی هستیم. حالا به نظر می‌آید این حالت که مقداری از حافظه داخلی را اشغال کرده و به حافظه رم تبدیل می‌کند برای شرکت شیائومی نیز جذاب بوده است.

چندی است که در بعضی از گوشی‌ها مانند ویوو X60 پرو پلاس، شاهد قابلیت استفاده از رم مجازی هستیم. این قابلیت بخشی از حافظه داخلی را اشغال کرده و آن را به حافظه رم تبدیل کند، برای مثال کاربر می‌تواند ۳ گیگابایت از حافظه داخلی خود را به رم تبدیل کند. حالا به نظر می‌رسد که شرکت چینی شیائومی نیز در حال کار روی افزودن این ویژگی به MIUI است.


 

یکی از افشاگران در سورس کد MIUI 12 توانسته گزینه‌ای به نام Memory Extension را بیابد که همان ویژگی افزودن رم مجازی ویوو X60 پرو پلاس را داشته اما تنها محدود به ۱ گیگابایت است؛ البته ناگفته نماند که وی برای دسترسی به این ویژگی تلاش بسیاری کرده و شیائومی سعی در مخفی کردن آن داشته است.


 

امیدواریم که این ویژگی مختص پرچمداران این شرکت نباشد زیرا گوشی‌های مقرون به صرفه، میان رده و قدیمی که ظرفیت رم چندانی ندارند، بیشتر می‌توانند از افزایش حافظه رم بهره ببرند. این قابلیت می‌تواند به روان‌تر شدن تجربه کاربری این گوشی‌ها کمک کرده و همچنین موجب بهبود عملکرد دستگاه در مولتی تسکینگ شود.

درباره این ویژگی چه نظری دارید؟ آیا اعتقاد دارید که اکثر سازندگان باید این ویژگی را به دستگاه‌های خود اضافه کنند تا کاربر بتواند با فدا کردن مقداری از حافظه داخلی خود، به حافظه رم بیافزاید؟  10 اردیبهشت 1400
2 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری