تست همراه اول

سرویس خبر
5 اردیبهشت 1400 ساعت 20:09
0 نظر

 

هوندا تایید کرد که تا سال ۲۰۴۰ فقط خودروی الکتریکی می‌فروشد

هوندا برنامه خود برای تولید خودروهای الکتریکی را اعلام کرده و قرار است این شرکت به مرور خودروهای بنزینی خود را از خط تولید به صورت کامل خارج کند.

در دورانی به سر می‌بریم که نه تنها همه‌ شرکت‌های بزرگ خودروسازی، بلکه به تازگی شرکت‌های بزرگ تکنولوژی هم به ساخت خودروهای الکتریکی روی آورده‌اند. هوندا هم بلند پروازانه اعلام کرده است که تا سال ۲۰۴۰ فروش خودروهایش را به خودروهای الکتریکی محدود می‌کند. توشی‌هیرو میبه (Toshihiro Mibe) مدیر عامل جدید این شرکت ژاپنی، اعلام کرد که تا سال ۲۰۴۰ به طور انحصاری فقط ماشین‌های برقی و هیدروژنی را به فروش خواهد رساند. این شرکت همچنین جدول زمانی برای حذف تدریجی موتورهای بنزینی را تعیین کرده است که طی دو دهه آینده به تدریج از خط تولید خارج خواهد شد.


 

هدف این شرکت به طور خاص برای آمریکای شمالی، این است که خودروهای الکتریکی و سلول‌های سوختی (fuel-cell) تا سال ۲۰۳۰ به ۴۰ درصد، تا سال ۲۰۳۵ حدود ۸۰٪ و تا سال ۲۰۴۰صد درصد از فروش‌ این شرکت خودرو سازی را تشکیل دهند. خودروی الکتریکی اول هوندا بر پایه پلتفرم Ultium Battery جنرال موتوروز و برای سال ۲۰۲۴ آماده خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود این خودرو کراس اوور باشد و یک مدل دیگر که بسیار شبیه به این مدل خواهد بود، با برند آکورا به فروش برسد. احتمالا مدلی که با نشان هوندا عرضه خواهد شد نیز شبیه به نمونه اولین هوندا E Suv (تصویر بالا) خواهد بود که اخیرا به عنوان یک کراس اوور الکتریکی در چین رونمایی شد.

این خودروسازی بزرگ، بعد از اینکه این مدل‌ها را روانه بازار کند، پلتفرم اختصاصی خودروهای الکتریکی خودش را تحت عنوان e:Architectuer معرفی خواهد کرد. این کمپانی مشخصات گفته که در نیمه دوم دهه ۲۰۲۰ باید شاهد ورود خودروهای الکتریکی جدید این شرکت با در سری e:Architectuer باشیم. این خودروها نیز در ابتدا وارد بازار آمریکا خواهند شد و مدتی بعد به دیگر بازارهای جهانی عرضه می‌شوند. هوندا هنوز برنامه خودروهای هیدروژنی خودش را اعلام نکرده است اما با توجه به اینکه این شرکت، هوندا Clarity را در کالیفرنیا به فروش می‌رساند، هیچ مدل دیگری را با این ویژگی برای آینده نزدیک رونمایی و معرفی نکرده است.

در نهایت باید صبر کرد و دید که این خودروساز‌های بزرگ، چگونه دنیای خودرو را از خودروهای بنزینی به خودروهای تمام برقی تغییر می‌دهند. در حال حاضر بسیاری از این شرکت‌ها دست به کار شده‌اند که دست از ساختن خودروهای بنزینی بردارند. به نظر می‌رسد که موفقیت‌های ایلان ماسک و شرکت تسلا بزرگترین تاثیرگذاری را روی این صنعت داشته باشد. شما در این زمینه چه فکر می‌کنید؟ آیا با وجود موفقیت روزافزون خودروهای الکتریکی، شما هنوز خودروهای بنزینی را ترجیح می‌دهید یا با مهاجرت به خودروهای الکتریکی موافقید؟  5 اردیبهشت 1400
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری