تست همراه اول

سرویس خبر
5 اردیبهشت 1400 ساعت 19:13
5 نظر

 

مجلس با افزایش قیمت خودروهای داخلی مخالفت کرد!

مجلس مخالفت خود را با افزایش قیمت خودروها اعلام کرد و خواستار شکست انحصار خودروسازی شد.

دو هفته پیش خبری مبنی بر افزایش قیمت خودروهای داخلی منتشر شد که طبق صحبت‌های رضا شیوا، رئیس شورای رقابت، قرار بر این بود که در سه ماه اول بهار سال ۱۴۰۰ خودروهای داخلی با توجه به نرخ تورم، افزایش قیمت داشته باشند. با توجه به گفته‌های رئیس شورای  رقابت، با اینکه در سه ماهه آخر ۹۹ شاهد ۱۴ افزایش نرخ تورم بودیم اما در همین زمان، خودروهای داخلی افزایش قیمت نداشتند. در همین راستا گفته شده بود که امسال قطعا شاهد افزایش قیمت خودرو خواهیم بود. حالا امروز، عضو ناظر مجلس در شورای رقابت، مخالفت مجلس با افزایش قیمت خودرو را رسما به شورای رقابت اعلام کرد.


 

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت بعد از بیان اظهار مخالفت مجلس با افزایش قیمت خودروهای داخلی به شورای رقابت، اعلام کرد: «مدیریت سیاسی ایران خودرو و سایپا، این شرکت‌ها را با مشکلاتی مواجه کرده است». وی ادامه داد: «تا زمانی که قیمت‌ها تکلیفی باشند و انحصار وجود داشته باشد، رانت هم وجود خواهد داشت».

محمد باقری عضو ناظر مجلس در شورای رقابت، از بین رفتن انحصار از این دو شرکت خودروساز در کشور را الزامی دانست و گفت:

قیمت گذاری باید بر اساس عرضه و تقاضا باشد، نه اینکه  دستوری و تکلیفی باشد، از طرفی دیگر، حاکمیت و دولت نیز باید نظارت کافی را داشته باشند تا این خودروسازان گران فروشی نکنند.

همچنین عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بعد از اعلام مخالفت خود و مجلس در رابطه با افزایش قیمت خودرو گفت: ما در جلسه آخر شورا این موضوع را مطرح کردیم و امیدواریم تا در هفته آینده به نتایج خوبی برسیم.

محمد باقری در این جلسه،سرمایه گذاری شرکت‌های خارجی خودروساز در ایران و واردات مدیریت شده را راهکاری برای شکست انحصار از دو شرکت خودروساز داخلی مطرح کرد و در ادامه گفت: اگر وارد کنندگان بتوانند بدون اینکه دلار از کشور خارج کنند، خودرو وارد کشور کنند، اتفاق خوشایندی است. وی همچنین در مورد نبود برنامه عملیاتی در صنعت خودروسازی کشور را معضل اساسی در این حوزه دانست و برای رفع آن، دعوت به هم فکری کرد.

در پایان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تایید اینکه مدیریت شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو و سایپا سیاسی است گفت: وقتی مدیریت این مجموعه‌‌ها سیاسی هست، صنعت خودروسازی هم قطعا با مشکلاتی مواجه می‌شود..

خبری که ۱۵ فروردین در رابطه با افزایش قیمت‌های خودروهای داخلی منتشر شد منجر به افزایش قیمت خودروهای داخلی در بازار شد و حالا باید دید تا  پایان ماه اردیبهشت ماه نتیجه‌ این جلسات به کجا کشیده میشود.   5 اردیبهشت 1400
5 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری