تست همراه اول

سرویس خبر
31 فروردین 1400 ساعت 14:00
0 نظر

 

قابلیت App Hibernation در اندروید 12 چیست و کاربرد آن چگونه است؟

نسخه دوازدهم از سیستم عامل اندروید با ویژگی App Hibernation همراه شده است.

اولین نشانه‌ها از قابلیت App Hibernation در نسخه 12 از سیستم عامل اندروید ابتدا در ماه ژانویه سال جاری میلادی مشاهده شد. حالا مسئولان وب سایت XDA Developers با اجرای این کدها روی اندروید 12 که در اختیار آن‌ها قرارگرفته است، امکان استفاده از ویژگی App Hibernation را فراهم کرده‌اند.

به نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد تا به کمک قابلیت App Hibernation، اپلیکیشن‌های بلا مصرف را از چرخه فعالیت‌های سیستم عامل اندروید 12 حذف کند. در کنار لغو دسترسی‌های اپلیکیشن‌هایی که ظرف مدت زمان زیادی از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، اندروید 12 اقدام به حذف فایل‌های بلا استفاده نیز می‌کند تا فضای حافظه داخلی دستگاه را خالی کند.

مسئولان وب سایت XDA موفق شده‌اند تا این ویژگی را فعال کرده و به محض مراجعه به قسمت App Info مربوط به هر اپلیکیشن، امکان ورود به قسمت Unused apps نیز وجود خواهد داشت. همچنین سوییچی برای حذف دسترسی‌ها نیز وجود داشته و به این ترتیب، فضای خالی بیشتری روی گوشی هوشمند شما ایجاد خواهد شد. برای مقایسه بد نیست بدانید که سوییچ مربوط به حذف دسترسی‌ها در سیستم عامل اندروید 11 در قسمت App Permissions وجود داشت.

پس از فعال کردن قابلیت App Hibernation در اندروید 12، اپلیکیشن‌هایی که مدت زمان زیادی از آخرین فعالیت آن‌ها گذشته در قسمت مربوط به Unused apps مشاهده می‌شوند. توضیحات این ویژگی حاکی از آن است که اندروید 12 دسترسی‌های مربوط به هر اپلیکیشن را حذف کرده، جلوی ارسال نوتیفیکیشن‌ها برای صرفه جویی در مصرف باتری را گرفته و فایل‌های بلا استفاده آن‌ها برای خالی شدن حافظه را حذف می‌کند.


 

از آن جا که کدهای این ویژگی نشان می‌دهد، حافظه کش اپلیکیشن‌ها در کنار حذف آن‌ها نیز از روی دستگاه پاک می‌شود. این موضوع برای افرادی که از پرچمداران با حافظه‌های داخلی بالا استفاده می‌کنند ممکن است آنچنان کاربردی به نظر نرسد. اما اشخاصی که از محصولات میان رده یا مقرون به صرفه استفاده می‌کنند، به دلیل پایین بودن میزان حافظه داخلی،‌ مسلما از قابلیت جدید اندروید 12 استقبال خواهند کرد.

مسئولان وب سایت XDA Developers هنوز مطمئن نیستند که این ویژگی روی نسخه آزمایشی بعدی اندروید 12 همچنان باقی بماند. اما آن‌ها امیدوار هستند که قابلیت یاد شده در نهایت روی نسخه عمومی این پلتفرم در اختیار کاربران قرار گیرد.  31 فروردین 1400
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری