تست همراه اول

سرویس خبر
22 فروردین 1400 ساعت 13:37
0 نظر

 

تویوتا یک سری از خودروهای الکتریکی را تولید خواهد کرد

تویوتا قصد دارد از ۶ خودروی الکتریکی با نام تجاری BZ که مخفف Beyond Zero است، رونمایی کند.

تویوتا قول ۶ خودروی الکتریکی جدید را در سال ۲۰۱۹ داده بود و حالا خبر رسیده است که اسم این سری از تویوتاها احتمالا BZ خواهد بود. این خودروهای الکتریکی که در آینده عرضه خواهند شد، بر روی پلتفرم جدید e-TNGA که توسط تویوتا و سوبارو مشترکا توسعه پیدا کرده است سوار خواهند شد. این خودروها دارای دو موتور الکتریکی، یکی در جلو و دیگری در عقب خودرو قرار خواهند گرفت، این یعنی این که این خودروها AWD یا چهار چرخ متحرک خواهند بود.

اسم BZ مخفف Beyond Zero (فراتر از صفر) است که ابتکار تویوتا برای ترویج فناوری Zero-emission (آلایندگی صفر) از خودروهای الکتریکی و حتی ماشین‌هایی با سلول‌های سوختی هیدروژنی مثل تویوتا Mirai. تویوتا Trade mark(علائم تجاری) Toyota BZ و همچنین BZ1 ، BZ2 ، BZ2X ، BZ3 ، BZ4 ، BZ4X و BZ5 را ثبت کرد. احتمالا نشان "X" برای مدل‌های دو موتوره و چهار چرخ محرک به کار میرود، در آینده اطلاعات بیشتری در موردش خواهد آمد. البته که وقتی که مجله Car and Driver پرسید که آیا نام BZ برای خودروهای الکتریکی آینده است یا خیر، تویوتا از اظهار نظر خودداری کرد.اما این سیستم نام گذاری مشابه سیستمی است که برای خودرو‌های الکتریکی آینده کیا استفاده می شود ، که با "EV" شروع می شود و با یک عدد نیز همراه می شود. که اولین آن‌ها کیا EV 6 خواهد بود.


 

اولین تویوتای الکتریکی که به بازار عرضه خواهد شد یک کراس اوور برقی جمع و جور است که از نظر اندازه، شبیه به RAV4 خواهد بود. این خودرو تا پایان ماه جاری میلادی برای بازار اروپا رونمایی خواهد شد و همینطور انتظار می‌رود دو دستگاه از این خودروهای الکتریکی تا پایان سال وارد آمریکا شود. احتمالا شاهد سبک‌های مختلف بدنه خواهیم بود مثل سدان و یا حتی ون! وقتی که این خودروساز ژاپنی برنامه های خود را اعلام کرد ، شش خودرو (تصویر بالا) را که شامل SUV ، اتومبیل و ون هستند را پیش نمایش کرد. برند لوکس تویوتا یعنی لکسوس میگوید که تا سال ۲۰۲۵ از همه‌ مدل‌های این شرکت یک نمونه الکتریکی را می‌تواند بفروشد.لکسوس اخیرا مدل‌های آینده‌ خودروهای برقی خودش را با کانسپت LF-Z پیش نمایش کرده است.

تا ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری در مورد این خودروهای الکتریکی جذاب از غول خودرو ساز ژاپنی منتشر خواهد شد.  22 فروردین 1400
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری