تست همراه اول

سرویس خبر
21 فروردین 1400 ساعت 15:42
0 نظر

 

سامسونگ و ال جی پنل‌های LTPO آیفون 13 را تامین می‌کنند

به گزارش دیجی تایمز سامسونگ و ال جی پنل‌های LTPO را برای آیفون 13 پرو و پرو مکس تامین می‌کنند

قبلا هم اخباری در مورد استفاده اپل از پنل‌های LTPO در آیفون 13 شنیده بودیم. امروز دیجی تایمز نیز این اخبار را تایید کرد و احتمالا شاهد استفاده از این پنل‌ها در آیفون‌های سری 13 خواهیم بود.

این اخبار و شایعات تا سپتامبر هم ادامه خواهد داشت و در جدیدترین آن‌ها رسانه دیجی تایمز گفته اپل قصد دارد از پنل‌های OLED و LTPO در آیفون‌های سری 13، مخصوصا آیفون 13 پرو و پرو مکس استفاده کند. این گزارش می‌افزاید که سامسونگ و ال جی تامین کننده این پنل‌ها هستند. در حال حاضر این دو شرکت در حال تبدیل خطوط تولید خود به پنل‌های LTPO هستند تا بتوانند نیاز اپل برای آیفون‌ 13 را تامین کنند.

در ماه ژانویه نشریه The Elec گزارش داد که فقط سامسونگ دیسپلی آماده تامین نوع جدید پنل های اپل است و ال جی سال آینده به آن ملحق خواهد شد. اگر گزارش دیجی تایمز درست باشد اکنون اپل دو تامین کننده دارد و این دقیقا همان چیزی است که اپل دوست دارد.  

در مورد مدل معمولی آیفون 13 و همین‌طور مینی، این محصولات با همان پنل قبلی LTPS OLED عرضه می‌شوند که تامین کنندگان آن ال‌جی و BOE هستند. البته فناوری بهتر لزوما به معنی نرخ نوسازی بالاتر نیست بلکه فناوری LTPO  مصرف انرژی پایین‌تری دارد و امکان قرار دادن نرخ نوسازی تطبیقی در آن آسان‌تر است. بنابراین فکر نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز برای مدل‌های معمولی و مینی، تقریبا غیر ممکن است.

BOE همچنین علاقه‌مند به تهیه پنل‌های LTPO است، اما نمی‌تواند خطوط تولید خود را برای مدل‌های امسال سازگار کند. انتطار می‌رود که اپل سال آینده برای تمامی مدل‌ها به جز آیفون SE از پنل‌های LTPO استفاده کند و یک تامین کننده دیگر می‌تواند بسیار مفید باشد. 

به گفته تحلیلگران، سری آیفون 13 در ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد که بازگشت به برنامه معمول رونمایی از محصولات اپل به شمار می‌آید. با این حال اگر تاخیر در زنجیره تامین وجود داشته باشد، اپل می‌تواند این روند را تا ماه اکتبر ادامه دهد.  21 فروردین 1400
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری