تست همراه اول

سرویس خبر
17 فروردین 1400 ساعت 18:50
0 نظر

 

تویوتا GR86 روح خودروهای اسپرت دیفرانسیل عقب را زنده نگه خواهد داشت

نسل دوم کوپه دیفرانسیل عقب تویوتا به همراه برادر دوقلوی خود یعنی سوبارو BRZ، وارد بازار خواهند شد.

نسل دوم از تویوتا ۸۶ این بار با نام GR86 عرضه خواهد شد که این اسم در واقع مختصر شده Gazoo Racing است که بخش مسابقه کمپانی تویوتا است. این خودرو که در واقع محصول مشترک سوبارو و تویوتا است (همانند نسل قبل) حالا آماده‌ی عرضه است و تا پایان امسال راهی آمریکا خواهد شد. این خودرو همانند نسل قبل دوقلوی مجازی سوبارو BRZ است و نه تنها دوباره دیفرانسیل عقب خواهد بود بلکه دوباره از یک موتور ۴ سیلندر تخت تنفس طبیعی نیرو می‌گیرد.

پیشرفت‌های این نسل نسبت به نسل قبلی ۸۶ بسیار زیاد خواهد بود؛ از جمله اینکه حجم موتور چهار سیلندر تخت آن به ۲.۴ لیتر افزایش پیدا کرده است. به گفته تویوتا این خودرو با موتور جدیدش، ۲۳۲ اسب بخار توان و حدود ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور را دارا خواهد بود. البته که با توجه به گزارشات، نسخه‌ای که برای آمریکا ارسال می‌شود سوبارو BRZ است که ۲۲۸ اسب بخاری است. این خودرو به همراه یک گیربکس دستی ۶ دنده‌ استاندارد عرضه خواهد شد. البته یک گیربکس ۶ دنده‌ اتوماتیک هم برای این خودرو در نظر گرفته شده که خریداران می‌توانند به صورت آپشنال آن را انتخاب کنند.

در حالی که این شاسی بین BRZ و GR86 مشترک است اما تویوتا ادعا کرده است که این شاسی را تنظیم کرده است تا در مقایسه با BRZ متفاوت عمل کند. البته این شرکت هنوز جزئیاتی در مورد این ادعایش ارائه نداده است و منتظریم تا تجربه‌ رانندگی هر دو ماشین ها منتشر شود تا ببینیم چقدر این ادعای تویوتا صحت خواهد داشت. از نظر ظاهری نیز این خودروها در بخش جلو و جلوپنجره، از یکدیگر قابل تشخیص هستند. به جزو این مورد نیز به نظر می‌رسد هیچ تفاوت فاحش دیگری در طراحی این دو خودرو وجود ندارد. در طراحی داخلی نیز به جز نمایشگرهای داخلی و سیستم پخش‌ها، هیچ تفاوت دیگری بین این دو ماشین دیده نمی‌شود.

انتظار می‌رود که شروع قیمت در هر دو مدل BRZ و GR 86 حدود ۳۱ هزار دلار باشد. BRZ قرار است پاییز امسال به آمریکا وارد شود و تویوتا نیز گفته است GR86 احتمالا پاییز بعدی در ژاپن عرضه خواهد شد.  17 فروردین 1400
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری