تست همراه اول

سرویس خبر
16 فروردین 1400 ساعت 13:30
0 نظر

 

جزئیات جدید درباره خودروهای الکتریکی هامر EV منتشر شد

هامر سال ۲۰۲۳ اولین نسخه‌ خودروی الکتریکی خود را با نام Edition 1 با قیمت ۱۰۵ هزار دلار عرضه خواهد کرد.

پاییز امسال شرکت هامر با یک پیکاپ (وانت) الکتریکی قدرتمند ۱۰۰۰ اسب بخاری پا به میدان خواهد گذاشت. این خودروی جدید الکتریکی GMC در کنار اینکه به عنوان یک پیکاپ الکتریکی عرضه می‌شود، به عنوان یک SUV هم عرضه خواهد شد که پنل‌های شیشه‌ای سقف آن را می‌توان جدا کرد و یک ماشین شبه کروک داشت!

البته هامر الکتریکی ۲۰۲۴ قرار است سال ۲۰۲۳ و در نسخه اولیه Edition 1 با قیمت تقریبی ۱۰۶ هزار دلار از راه برسد. مدل پایه و ارزان قیمت این خودرو را هم تا سال ۲۰۲۴ نخواهیم دید.

ظاهر آن همانند وانتی است که سال گذشته برای اولین بار عکس‌هایش منتشر شد؛ البته چند تغییر جزئی مثل کمی کاهش ارتفاع یا اضافه شدن زاپاس به پشت ماشین را هم در آن می‌بینیم. مدل Edition 1 بر روی مجموعه‌ای از چرخ‌های ۲۲ اینچی سوار می‌شود و شامل پله‌های جانبی می‌شود. هامر الکتریکی از فناوری رانندگی سوپر کروز کمپانی جی ام نیز استفاده خواهد کرد.


 

مدل شاسی‌بلند هامر الکتریکی دارای تریم‌ها و مدل‌های قیمتی مانند پیکاپش است و مدل Edition 1 نیز برای اولین بار وارد بازار خواهد شد. مسافت تفریبی این مدل با هربار شارژ معادل ۴۸۰ کیلومتر خواهد بود که ۵۰ درصد کمتر از نسخه پیکاپش خواهد بود. همچنین از نظر توان نیز مدل SUV از هامر الکتریکی در نسخه Edition 1، حدود ۸۳۰ اسب بخار قدرت دارد و GMC ادعا می‌کند که صفر تا صد این خودرو تنها 3.5 ثانیه خواهد بود.

با توجه به این اطلاعات، شاسی‌بلند‌های Edition 1  حدود ۱۷۰ اسب بخار کمتر از نسخه‌های پیکاپشان دارند و دلیل این توان کمتر این است که باتری‌های کمتری هم دارند. دلیل کم بودن باتری‌ها نیز به کمتر شدن فاصله محور‌های خودرو برمی‌گردد که در کل جا برای باتری اضافه را حذف کرده است. کمپانی جی ام هنوز ظرفیت باتری های این خودرو را اعلام نکرده است اما آن‌ها قادر به شارژ سریع ۸۰۰ ولتی Dc خواهند بود.


 

در بهار ۲۰۲۳، هامر EV2x با قیمت کمی کمتر از ۹۰ هزار دلار و EV3x با قیمت کمی کمتر از ۱۰۰ هزار دلار  به بازار عرضه خواهند شد. مدل ارزانتر یعنی EV2x توانش ۶۲۵ اسب بخار خواهد بود و این در حالی است که EV3x نیز اندازه‌ Edition 1  یعنی ۸۳۰ اسب بخار توان خواهد داشت. هر دوی این مدل ها قرار است رنج یکسانی یعنی ۳۰۰ مایل یا ۴۸۰ کیلومتر را دارا باشند. ارزان ترین مدل هامر یعنی EV2 که با قیمت ۸۰ هزار دلاری همراه است، تا بهار سال ۲۰۲۴ عرضه نخواهد شد.

مسافت قابل طی کردن با یک‌بار شارژ در این مدل ارزان نیز قرار است ۲۵۰ مایل یا حدود ۴۰۰ کیلومتر باشد. توان ارزان‌ترین هامر همان ۶۲۵ اسب بخار خواهد بود و این ماشین نیز قابلیت شارژ سریع ۸۰۰ ولتی را دارد. البته که از این مدل با باتری‌های بزرگتر با رنج ۴۸۰ کیلومتری نیز به صورت آپشنال عرضه  خواهد شد.

به جز مدل پایه SUV هامر EV، برای باقی مدل‌های این خودرو یک پکیج فوق‌العاده برای آفرود هم عرضه خواهد شد. این خودرو با چرخ‌های ۱۸ اینچی و لاستیک های ۳۵ اینچی مخصوص گل و لای (آفرود)، دیفرانسیل جلو با قفل الکترونیکی و موتورهای عقب با تقلید LSD برای قابلیت‌های آفرود بهتر و حتی دوربین‌‌های زیر بدنه، عرضه خواهد شد. جی ام سی هنوز صحبتی در مورد قیمت این پکیج نکرده است اما قیمت این پکیج برای Edition 1 قرار است ۵ هزار دلار باشد. قابلیت CrabWalk یا فرمان پذیری چهار چرخ برای تنظیم همه چرخ‌ها در زاویه نیز برای این پکیج تعبیه شده است.  16 فروردین 1400
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری