تست همراه اول

سرویس خبر
15 فروردین 1400 ساعت 17:36
1 نظر

 

خودروهای داخلی دوباره افزایش قیمت خواهند داشت

طبق گزارشات، در ۶ ماه گذشته قیمت خودروهای داخلی افزایش قیمت نداشته‌اند و حالا در ۳ ماه اول بهار قرار است افزایش قیمت آن‌ها اعمال شود.

طبق صحبت‌های رضا شیوا رئیس شورای رقابت در مورد قیمت‌های خودرو‌های داخلی، تا سال ۱۴۰۰ حدود ۶ ماه هیچ افزایش قیمتی برای خودروهای داخلی وجود نداشت و سه ماه آخر سال ۹۹ بخاطر نرخ تورم پایین، شورا با افزایش قیمت خودروهای داخلی موافقت نکرد. 

وی افزود که برای تصمیم گیری قیمت خودروهای داخلی در سه ماه اول بهار ۱۴۰۰ منتظر تورم بخشی که بانک مرکزی باید مشخص کند هستند و در پایان بعد از اعلام تورم بخشی، با توجه به آن قیمت خودروهای داخلی مشخص و تغییر خواهد کرد.

رضا شیوا رئیس شورای رقابت در پاسخ به سوالی که در مورد افزایش قیمت در امسال بود با اشاره به اینکه در سه ماه پایانی ۱۳۹۹ مجوز افزایش قیمت را نداده‌اند، گفته است که قطعا در سه ماه اول ۱۴۰۰ افزایش قیمت ها را اعلام خواهند کرد. در سه ماه آخر ۱۳۹۹ حدود ۱۴ درصد تورم داشتیم و چون که سه ماه قبل آن افزایش ۳۰ درصدی را اعمال کرده بودند، نتوانستند ۱۴ درصد تورم سه ماه پایانی را اعمال کنند.

باید صبر کرد و دید که قیمت‌های خودروهای داخلی تا چه حد افزایش خواهند داشت. در حال حاضر بدون اعمال کردن افزایش قیمت، قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو ۲۰۲ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸، ۹۰۰ میلیون تومان است. این دو خودرو جزو خودروهای محبوب بازار هستند.  15 فروردین 1400
1 نظر
3.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری