سرویس خبر
10 فروردین 1400 ساعت 14:03
0 نظر

 

مسافران شهرهای نارنجی و قرمز جریمه خواهند شد

ورود و خروج به شهرهایی که از نظر همه گیری ویروس کرونا در وضعیت قرمز و نارنجی هستند، ممنوع شد. همه دوربین‌های ثبت پلاک نیز برای جریمه افراد خاطی در این شهرها فعال شده‌‌اند.

ورود و خروج ماشین‌های پلاک غیر بومی و بومی در شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع شده است. طبق آخرین گزارش‌ها، وضعیت ۶۷ شهر از جمله تهران، در وضعیت نارنجی و قرمز قرار دارند و تمامی دوربین‌های این شهر ها فعال شده‌اند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا، درباره وضعیت شهرها گفته بود که در ۲۵ اسفند ماه، تعداد شهرهای قرمز از ۹ شهر به ۲۳ شهر افزایش یافته است، و همچنین شهرهای نارنجی از ۳۱ شهر به ۴۴ شهر افزایش پیدا کرده است. 

بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، وضعیت سفرهای اخیر تغییر کرده است، مردم نباید به شهر های قرمز و نارنجی وارد شده و یا از آن‌ها خارج شوند.

به گزارش ایسنا، مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای کشور اعلام کرده است که از روز قبل، یعنی ۹ فروردین ۱۴۰۰، تمامی دوربین‌های ثبت پلاک در ورودی و خروجی شهر‌های قرمز و نارنجی به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا فعال شده‌اند.

با توجه به وضعیت جدید اعلام شده‌ شهرها، اگر ماشینی با پلاک بومی از یک شهر قرمز یا نارنجی خارج شود، شماره پلاک این ماشین ثبت و برای پلیس و برای اعمال جریمه ارسال می‌شود. این فرآیند برای خودروهای پلاک غیر بومی که ورود پیدا می‌‌کنند به شهر‌های قرمز و نارنجی، نیز انجام می‌شود.

از روز ۹ فروردین ساکنان استان تهران، با توجه به اینکه شهر تهران قرمز و استان تهران نارنجی است، از این استان نباید خارج شوند. در غیر این صورت مشمول جریمه پانصد هزار تومانی خواهد شد.

مسافرانی که با خودروی شخصی به یکی از مناطق قرمز یا نارنجی سفر کرده‌اند، می‌توانند تا ۷۲ ساعت  بعد از اعلام وضعیت شهر‌‌ها بدون اینکه جریمه شوند به شهر‌های خود برگردند. این یعنی این که اگر از تهران به جایی سفر کرده‌‌اید، در این ۷۲ ساعت می‌توانید بدون اینکه جریمه شوید، به تهران برگردید.

همچنین استفاده از محورهای مواصلاتی بین استانی مثل کمربندی‌ها و آزادراه ها شامل جریمه نخواهد شد.  10 فروردین 1400
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری