تست همراه اول

سرویس خبر
5 فروردین 1400 ساعت 15:30
0 نظر

 

وان پلاس ۹ پرو بهترین صفحه نمایش دنیای موبایل را دارد

بعد از بررسی‌های دیسپلی میت روی نمایشگر وان پلاس ۹ پرو امتیاز عالی را از این موسسه دریافت کرده است

چند روز قبل وان پلاس در کنار گوشی‌های وان پلاس 9 و 9 پرو از ساعت هوشمند خود یعنی وان پلاس واچ هم رونمایی کرد. پس از معرفی بیشتر رسانه‌های دنیا شروع به بررسی گوشی‌های مذکور گرفتند و اکنون نتایج آن به اشتراک گذاشته می‌شود. دیسپلی میت که روی صفحه نمایش و دقت آن تمرکز دارد نتایج بررسی خود را منتشر کرده است.  

نمایشگر وان پلاس 9 پرو از نوع LTPO AMOLED است و طبق بررسی‌ها توانسته امتیاز +A را دیسپلی میت دریافت کند. گوشی پرچمدار وان پلاس، ۱۳ رکورد را در زمینه‌ عملکرد ثبت کرده که برخی از آن‌ها رکوردهای جدیدی هستند و برخی دیگر با رکوردهای پیشین مساوی‌اند. دیسپلی میت می‌گوید در پنج بخش عملکرد نمایشگر وان پلاس 9 پرو غیر قابل تشخیص از بی‌نقص است.

 

حالت طبیعی صفحه نمایش می‌تواند به طور خودکار طیف رنگی مناسبی (sRGB یا DCI-P3 یا دیگر طیف‌های رنگی استاندارد و غیر استاندارد) را برای محتوا انتخاب کند. اگر رنگ‌های زنده را ترجیح می‌دهید حالت پیشرفته نمایشگر AMOLED تا ۱۳۹ درصد از گستره رنگی sRGB و ۱۱۰ درصد از گستره رنگی DCI-P3 را پوشش می‌دهد. دیسپلی میت می‌گوید که صفحه نمایش وان پلاس 9 پرو نزدیک‌ترین گوشی به وسیع‌ترین گستره رنگی آزمایش شده تا کنون است.  

همچنین این نمایشگر امتیازات بالایی در زمینه دقت کنتراست و دقت مقیاس تراکم نیز به دست آورده است. بررسی‌های دیسپلی میت نشان می‌دهد وان پلاس 9 پرو نمایشگر پرنورتری در مقایسه با وان پلاس 8 پرو دارد و حالت‌های مختلف روشنایی یا دقت رنگ را در اولویت قرار می‌دهد. حالت Advanced AMOLED در محیط‌های باز و سرپوشیده پرنور، توانست گستره رنگی را به خوبی حفظ کند. صفحه نمایش وان پلاس 9 پرو صرفا ۴.۴ درصد انعکاس دارد و از این حیث یکی از نمایشگر‌های برتر بررسی شده توسط دیسپلی میت است. به هنگام خاموش بودن Auto Brightness و روشن بودن حالت High Brightness، صفحه نمایش وان پلاس 9 پرو توانست به روشنایی ۱۶۵۵ نیت دست پیدا کند.

برای جزییات بیشتر می‌توانید گزارش کامل دیسپلی میت را مطالعه کنید. کارشناس GSMArena اعلام کرده که موقع بررسی وان پلاس 9 پرو متوجه شده نمایشگر این گوشی نمی‌تواند در حالت HDR رنگ مشکی را بی‌نقص نمایش دهد، نکته‌ای که دیسپلی میت به آن اشاره‌ای نکرده است.  5 فروردین 1400
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری