تست همراه اول

سرویس خبر
26 اسفند 1399 ساعت 18:24
1 نظر

 

مجوز تردد بین شهری برای خودروهای شخصی با قیمت‌های نجومی در حال فروش است

چندوقت گذشته مجوزهای تردد بین شهری فقط برای شرایط خاص صادر می‌شد اما در حال حاضر فروش این مجوز‌های تردد بین شهری برای خودرو‌های شخصی را با قیمت‌های نجومی شاهد هستیم.

هرچه بیشتر به عید نزدیک می‌شویم، تعداد افرادی که می‌خواهند به سفر بروند بیشتر می‌شود. مقصد عمده این سفرها نیز شهرهای نارنجی و قرمز است که نیاز به دریافت مجوز دارند. البته طبق گفته‌ مسئولین در ماه‌های گذشته هیچ مجوزی برای مقصد‌های شهر‌های قرمز صادر نشده است اما گزارش‌های میدانی نشان دهنده‌ آن است که برخی افراد اقدام به فروش مجوز تردد بین شهری برای شهر‌های مختلف با قیمت‌های نجومی را کرده‌اند.

فروشندگان این مجوز‌ها امروز را روز آخر برای صدور این مجوز ها برای سفر‌های نوروزی اعلام کرده‌اند. با توجه به سخت‌گیری‌های  سفر‌‌های نوروزی آن هم برای شهر‌های نارنجی و قرمز بازار فروش این مجوز‌ها برای خودرو‌های شخصی داغ است و به گفته‌ برخی، قیمت‌های این مجوز‌ها خیلی بالاست.

 در همین رابطه یکی از خریداران این مجوز‌ها گفته است که احتمال اینکه این مجوز تفلبی باشد را داد اما بعد از دیدن سربرگ و مهر و امضا از اعتبار این مجوزها اطمینان پیدا کردند.


 

این خریدار اشاره کرد که نرخ این مجوز ۲۰۰ هزار تومان است و مدت اعتبارشان بین یک تا دو ماه است که بسته به شهر و نارنجی یا قرمز بودن آن این نرخ افزایش پیدا میکند.

طبق گزارش‌‌ها و آخرین آمار منتشر شده از شیوع ویروس جهش یافته کرونا، ۱۱ شهرستان از استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند و ۳۱ شهرستان نارنجی و ۲۵۲ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان آبی هستند.

اهواز، آبادان، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون، هویزه از شهر‌های وضعیت قرمز در کشور هستند.

شهر‌های رامسر، ساری و آمل در استان مازندران و رودبار و رودسر در استان گیلان از شمال ایران در وضعیت نارنجی کرونا در هفته آینده هستند. علاوه بر این شهر‌ها، شهر‌های گردگان، سیرجان، اصفهان، شاههرود، گچساران، اندیمشک، شوش، حمیدیه، امیدیه، ایذه، خوی، ماکو، نقده، پاسارگاد، گراش، لامرد، خنج و مهر و ارومیه نیز در وضعیت نارنجی هستند.

وزیر کشور اعلام کرده بود که ورود و خروج خودرو‌های شخصی به شهر های آبی و زرد مشکلی ندارد ولی با این حال، فروشندگان این مجوز‌ها برای این شهر‌ها نیز مجوز صادر می‌کنند با این وعده که این شهر‌ها ممکن است در ایام نوروز وضعیتشان نارنجی شوند.

امیدواریم با نظارت بیشتر مانع گسترش بیشتر این ویروس در کشور شویم و با نظارت بیشتر جلوی کلاهبرداری‌هایی ازین دست هم گرفته شود.   26 اسفند 1399
1 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری