تست همراه اول

سرویس خبر
26 اسفند 1399 ساعت 14:30
0 نظر

 

هوندا به جمع تولیدکنندگان خودروهای تمام الکتریک خواهد پیوست

هوندا قصد دارد نسخه‌های هیبریدی مدل‌های پرفروش خودش را معرفی کند. همچنین این شرکت قرار است دو SUV تمام الکتریکی در آمریکا به فروش برساند.

هوندا اعلام کرده است که در سال مدل 2024 دو SUV برقی در آمریکا به فروش خواهد رساند و قصد دارد نسخه های هیبریدی مدل های پرفروش خود را نیز معرفی کند. این خودروساز دومین خودروساز ژاپنی است که در آمریکا از خودروی الکتریکی خود رونمایی کرده است. ماه گذشته تویوتا نیز اعلام کرد که قصد دارد اولین خودروی برقی خود را تا پایان سال ۲۰۲۱ عرضه کند.


 

 به گزارش آسوشیتد پرس، Dave Gardner، مدیر بخش بازاریابی هوندا در آمریکا، اعلام کرده است که یکی از این خودرو‌های الکتریکی آکورا خواهد بود و دیگری با برند هوندا عرضه خواهد شد. او همچنین افزود که جزئیات بیشتر تا پایان سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد.

خودروسازان ژاپنی و مخصوصا تویوتا، زمانی رهبران خودرو‌های هیبریدی بودند اما در سال‌های اخیر از شرکت‌های آمریکایی در بازار خودرو‌های تمام الکتریکی عقب مانده‌اند. اما با ممنوعیت فروش ماشین‌های جدید با موتور درون سوز تا سال ۲۰۳۵ در کالیفرنیا و تصمیم دولت جدید بایدن به سمت استفاده از ناوگان خودرو‌های تمام الکتریکی دولتی، همراه با برنامه‌ای که برای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای دارند، تولیدکنندگان خودرو به فکر تولید ماشین‌های تمام الکتریکی افتاده‌‌اند.

هفته‌ی گذشته Gardner طی اعلامیه‌ای گفته که هوندا قصد دارد خودرو‌‌های خود را با مشارکت با جنرال موتورز (GM) تولید کند. وی همچنین خاطرنشان کرده که هوندا در یکی دو سال اخیر توانسته در فروش خودروهای سواری در ایالات متحده چیره شود. اما بیشتر تولیدات این شرکت از موتورهای درون‌سوز استفاده می‌کنند که باعث شده این شرکت از رقبایش عقب بماند. او به طور مشخص اینطور گفته که «ما واقعا در چیزهایی که این روزها از مد افتاده‌اند خوب هستیم. بنابراین جای شکی نیست که باید به سرعت به سمت تولید خودروهای بدون آلاینده [الکتریکی] برویم».  26 اسفند 1399
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری