تست همراه اول

سرویس خبر
24 اسفند 1399 ساعت 18:35
0 نظر

 

گزارش ارزشیابی کیفی خودرو برای بهمن ماه ۹۹ منتشر شد

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش ارزشیابی کیفی خودرو برای ماه بهمن ۱۳۹۹ را منتشر کرد که طبق این گزارش دنا پلاس توربو اتوماتیک، با کیفیت‌ترین خودروی داخلی است.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ارزشیابی کیفی خودروهای داخلی را در کشور بر عهده دارد و مورد تایید وزارت صمت نیز هست. این شرکت هر ماه ارزشیابی کیفی خودروها را با اهداف کیفی تعیین شده برای هر خودرو بر اساس جدول سطوح کیفیت منتشر می‌کند و به وزارت صمت ارائه می‌دهد.

فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها برای پیدا کردن مواردی مثل عیب‌های عملکردی و تمام ایرادات موجود، عیب‌های ظاهری و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است. این شرکت خودرو‌‌های داخلی را به ۵ دسته بر اساس قیمت آن‌ها تقسیم می‌کند و سپس بر اساس سطح کیفی و رضایت مشتریان، برای آن‌ها ۵ ستاره کیفی در نظر می‌گیرد. این گزارش درواقع بیانگر میزان ارتقای کیفیت خودرو‌های داخلی و علاوه بر آن میزان رضایت مشتریان است.

چگونگی ستاره دادن به این خودروها بر این اساس تعریف می‌شود:

  • خودروی ۵ ستاره به خودرویی اطلاق می‌گردد که از کیفیت بالایی برخوردار است با احتمال ضعیف ایراد ظاهری
  • خودروی ۴ ستاره به خودرویی اطلاق می‌گردد که از کیفیت خوبی برخوردار است با احتمال وجود ایراد ظاهری
  • خودروی ۳ ستاره به خودرویی اطلاق می‌گردد که از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار بوده با احتمال وجود ایراد عملکردی
  • خودروی ۲ ستاره به خودرویی اطلاق می‌گردد که از حداقل کیفیت برخوردار است با احتمال بالای ایراد عملکردی
  • خودروی ۱ ستاره به خودرویی اطلاق می‌گردد که حداقل‌های استاندارد را دارد ولی کیفیت پایینی داشته و گاها ایراد مهم یا اساسی در آن‌ها دیده می‌شود.

در نهایت این گزارش با این هدف تهیه می‌گردد تا باعث ایجاد رقابت مثبت در بین خودروسازان داخلی شود. طبق این گزارش در بین خودرو‌های سواری بدون در نظر گرفتن قیمت، دنا پلاس توربو اتوماتیک از ایران خودرو بیشترین کیفیت را برخوردار است. و همچنین ام وی ام ایکس 33 اس با دو ستاره، در پایین‌ترین رده‌ی کیفی قرار دارد. جدول‌های مربوط به این امتیازبندی را می‌توانید در ادامه ببینید:

سطح کیفی خودروهای سواری


 

سطح کیفی خودروهای وانت


 

سطح کیفی خودروهای سنگین


   24 اسفند 1399
0 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری