جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
4 اسفند 1399 ساعت 15:11
0 نظر

 

فروش محصولات 5G هوآوی در سال 2021 منتفی شد

کمپانی هوآوی در سال جاری میلادی، تنها محصولات 4G را به فروش می‌رساند.

منابع خبری که در کشور چین فعالیت دارند، به تازگی خبر جدیدی در مورد محصولات هوآوی را نقل کرده‌اند. در این گزارش آمده است که کمپانی چینی یاد شده در سال جاری میلادی، تنها گوشی‌های هوشمند مبتنی بر نسل چهارم شبکه مخابراتی (4G) را به فروش خواهد رساند و اسمارت فون‌های 5G توسط این شرکت تولید نخواهند شد.

در همین راستا، هوآوی سفارشات خود به کمپانی‌های تولید کننده قطعات را نسبت به سال گذشته، با کاهش 60 درصدی همراه کرده است. به این ترتیب در سال جاری میلادی (2021) بین 70 تا 80 میلیون اسمارت فون با برند هوآوی تولید و عرضه خواهد شد. بد نیست بدانید که کمپانی چینی یاد شده در سال گذشته میلادی (2020) حدودا 189 میلیون گوشی هوشمند را تولید و به فروش رسانده بود. این رقم با وجود تحریم‌هایی که دولت دونالد ترامپ علیه آن‌ها صادر کرد، اتفاق افتاد و باعث شد تا جایگاه نخست این برند در عرصه تولید گوشی‌های هوشمند با تنزل روبرو شود.

اما منابع خبری دیگر، از این موضوع حکایت دارند که هوآوی در سال جاری، تنها 50 میلیون گوشی هوشمند را به تولید کنندگان قطعات سفارش داده است. این کاهش میزان سفارش در تاریخ این کمپانی چینی بی سابقه بوده و تنزل حدودا 73.5 درصدی را در این حوزه شاهد هستیم.

از آن جا که هوآوی امکان مشارکت و همکاری با کمپانی‌های آمریکایی را نخواهد داشت، لذا دسترسی به تکنولوژی 5G برای این شرکت چینی غیر ممکن بوده و همین موضوع نیز سبب شده است تا اسمارت فون مبتنی بر نسل پنجم شبکه مخابراتی توسط هوآوی در سال 2021 وارد خط تولید نشود.


 

سامسونگ در حال حاضر، به عنوان اولین و بهترین تولید کننده گوشی هوشمند نام خود را به ثبت رسانده و جایگاه نخست کمپانی هوآوی را تسخیر کرده است. چنین اتفاقی به هیچ عنوان دور از ذهن به نظر نمی‌رسید. چرا که تحریم‌های اعمال شده بر ضد کمپانی هوآوی، همکاری آن‌ها با شرکت‌های بزرگ آمریکایی را غیر ممکن کرد و همین موضوع، سبب تضعیف هوآوی شد. همچنین عدم برخورداری از سرویس‌های شرکت گوگل نیز مزید بر علت شده و بسیاری از کاربران را برای خرید محصولات هوآوی دودل کرده است.

اما مسئولان و مهندسان هوآوی برای مقابله با این موضوع به پا خواسته و فروشگاه نرم افزاری و اکوسیستم اختصاصی خود را در این زمینه طراحی کردند که با نام App Gallery از آن یاد می‌شود. اما این موضوع آنچنان که مدیران هوآوی انتظار داشتند، مورد استقبال کاربران قرار نگرفت. در حالی که مقابله با تحریم‌ها موضوعی شایسته تقدیر به نظر نمی‌رسد، اما در همین میان مسئولان هوآوی مجبور شدند تا برند زیرشاخه خود با نام Honor را به فروش رسانده تا پیشرفت آن را به این ترتیب تضمین نمایند.

باید منتظر بمانیم و ببینیم در آینده، چه اتفاقاتی برای برند هوآوی پیش خواهد آمد و آیا آن‌ها می‌توانند جایگاه نخست خود را مجددا پس بگیرند یا خیر.  4 اسفند 1399
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری