سرویس خبر
23 بهمن 1399 ساعت 11:45
0 نظر

 

دن ریچو به تیم توسعه هدست AR/VR اپل پیوست

به نظر می‌رسد که اپل حالا به‌صورت جدی‌تر به توسعه هدست واقعیت مجازی یا افزوده خود می‌پردازد و دن ریچو را از تیم مهندسی سخت‌افزار به این پروژه آورده تا روی آن نظارت کند.

به گزارش بلومبرگ، مدیر بخش مهندسی سخت‌افزار اپل، دن ریچو، که چند وقت پیش از سمت خود کنار رفته بود تا روی پروژه جدیدی کار کند، حالا به مایک راک‌ول ملحق شده تا شرایط توسعه هدست واقعیت افزوده را تحت نظارت قرار دهد. این پروژه ظاهرا تاکنون وضعیت خوبی نداشته، اما تغییر اخیر به راک‌ول اجازه می‌دهد تا روی امور روزانه پروژه تمرکز کرده و ریچو بر کلیت عملکرد این تیم نظارت کند.

ریچو مدتی قبل سمت مدیریت ارشد آیفون را به جان ترنوس واگذار کرد که حالا مدیریت بخش مهندسی سخت‌افزار هم برعهده‌اش قرار دارد. همچنین تایید شده که جانی سروجی توسعه دوربین جدید و صفحه نمایش آیفون را مدیریت می‌کند. او همان کسی است که مدیریت طراحی و مهندسی اپل سیلیکون را برعهده داشت.

طبق گزارش‌ها اپل مشغول کار روی هدست واقعیت مجازی باکیفیتی با رزولوشن 8K است که احتمالا قیمتی در حدود ۳۰۰۰ دلار خواهد داشت. این مسئله از آن جهت حائز اهمیت است که اپل تاکنون تمرکز خود را نه روی واقعیت مجازی بلکه روی واقعیت افزوده گذاشته بود. این شرکت در تلاش برای توسعه ARKit بود که یک API توسعه‌دهندگان برای خلق تجارب مبتنی بر واقعیت افزوده با کمک دوربین و سنسورهای آیفون و آیپد است.

مطابق اطلاعات موجود به نظر می‌رسد که دستگاه AR/VR اپل به جای پذیرش عمومی توسط کاربران به‌طور عمده بر توسعه‌دهندگان و محتواسازان تمرکز کرده است. دن ریچو از سال ۱۹۹۸ در اپل حضور دارد و حالا می‌تواند به‌صورت تمام وقت روی پروژه‌های واقعیت مجازی و افزوده کار کند.

اولین هدست واقعیت مجازی اپل احتمالا در سال ۲۰۲۲ معرفی می‌شود. با قیمتی که بالاتر گفتیم، این دستگاه نمی‌تواند نظر عموم کاربران را جلب کند، اما مطمئنا ترندی را در بازار به وجود می‌آورد که در نهایت به کاهش قیمت این هدست‌ها منجر می‌شود.  23 بهمن 1399
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری