جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
19 بهمن 1399 ساعت 16:40
0 نظر

 

آیا وضعیت هوآوی با حضور بایدن بهتر خواهد شد؟

مقامات و مسئولان هوآوی امیدوار هستند تا با حضور جو بایدن، اوضاع آن‌ها بهتر شود.

همان طور که مستحضر هستید، جو بایدن منصب ریاست جمهوری را از دونالد ترامپ تحویل گرفته و چند هفته‌ای است که به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده، کار خود را آغاز کرده است. اعضای کابینه او نیز کم کم در حال اضافه شدن و قرار گرفتن در سمت‌های خود هستند. در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، کمپانی هوآوی به لیست سیاه تحریم‌های این کشور اضافه شد و به این ترتیب، کمپانی‌ها و شرکت‌های آمریکایی اجازه همکاری با این برند چینی را نداشتند. ظاهرا جو بایدن نیز پای این تصمیم ایستاده و قصد ندارد تا شرکت هوآوی را از لیست سیاه تحریم‌ها خارج نماید. Gina Raimondo وزیر تجارت جو بایدن در اظهارات خود به این موضوع اشاره کرده است که رئیس جمهور آمریکا، دلیلی برای خارج کردن هوآوی از لیست تحریم‌ها نمی‌بیند و به این ترتیب، سناریوی آغاز شده توسط دونالد ترامپ همچنان به کار خود ادامه خواهد داد.

متن کامل سخنان وی به شرح زیر است:

من این موضوع را درک می‌کنم که برخی شرکت‌ها به دلیل ایجاد خطر برای امنیت ملی ایالات متحده یا منافع سیاست خارجی آمریکا، در لیست سیاه تحریم‌ها قرار گرفته‌اند. در حال حاضر، دلیلی نمی‌بینیم که برندها و شرکت‌های تحریم شده، نباید در لیست سیاه قرار گرفته و از آن خارج شوند. مسلما این موضوع باعث نگرانی‌هایی می‌شود. اما در صورت تأیید، حتما این موضوع را بررسی خواهم کرد.

مطمئنا چنین خبری برای مسئولین کمپانی هوآوی که مدت‌هاست با تحریم‌های آمریکا دست و پنجه نرم می‌کنند، یک موضوع ناامید کننده به حساب می‌آید. پس از اعمال تحریم‌ها، شرکت هوآوی برای دسترسی به تراشه‌های پرچمدار کایرین که روی محصول جدید این کمپانی با نام P40 Pro قرار گرفته بود، با مشکل مواجه شد. همین موضوع باعث شد تا آن‌ها با ناامیدی کامل، امتیاز برند زیر شاخه خود با نام Honor را واگذار نمایند تا به این ترتیب، جلوی پیشرفت محصولات آن گرفته نشود. با اتخاذ این تصمیم، برند یاد شده می‌تواند در آینده نزدیک، به عنوان رقیب جدی محصولات سامسونگ و اپل به فعالیت خود ادامه دهد.


 

مدیران کمپانی هوآوی امیدوار بودند تا با روی کار آمدن دولت بایدن، تحریم‌های اعمال شده علیه این شرکت برداشته شده و آن‌ها بتوانند آزادانه با شرکت‌های آمریکایی همکاری کرده و محصولات خود را عرضه نمایند. اما قضیه از این قرار نیست و ظاهرا جو بایدن روی تصمیمات گرفته شده توسط دونالد ترامپ باقی مانده است.

بد نیست بدانید سایر شرکت‌های چینی از جمله ZTE و شیائومی نیز در لیست تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفته‌اند. البته شیائومی به تازگی شکایتی را بر علیه آمریکا در این خصوص تنظیم کرده است و باید منتظر بمانیم و ببینیم که نتیجه این موضوع، به کجا خواهد رسید.  19 بهمن 1399
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری