جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
16 بهمن 1399 ساعت 16:58
0 نظر

 

آیا خودروی اپل توسط KIA تولید خواهد شد؟

کوپرتینویی‌ها مذاکرات خود با سران کیا را آغاز کرده‌اند.

به گزارش بلومبرگ، ظاهرا مذاکره اپل با مسئولان شرکت خودروسازی کیا در خصوص تولید ماشین برقی اپل آغاز شده است و در صورت ایجاد توافقات، وظیفه طراحی و ساخت این خودرو بر دوش کمپانی KIA خواهد افتاد.

پیش‌تر خبرهایی مبنی بر همکاری اپل و هیوندای در این حوزه در رسانه‌های خبری مطرح شده و حتی تا پای امضای قرارداد نیز این قضیه پیش رفته بود. اما ظاهرا توافقات پایانی حاصل نشد و به این ترتیب همکاری هیوندای و اپل در حوزه طراحی و تولید خودروی الکتریکی لغو گردید.

اما بلومبرگ در گزارش جدید خود مدعی شده است که شرکت کیا با جذب سرمایه 3.6 میلیارد دلاری، قصد دارد تا وارد این حوزه شده و همکاری خود با اپل را آغاز کند.


 

ماشین‌های الکتریکی اپل در خط تولید شرکت KIA در ایالت جیورجیا آمریکا بهره برداری و تولید خواهند شد. پیش بینی می‌شود که طراحی و تولید این خودروها از سال 2024 آغاز گردد. اخیرا پیش بینی شده بود که این روند، کار خود را از سال 2027 شروع می‌کند که خبر جدید، این اتفاق را سه سال زودتر پیش بینی کرده است. حال از این پس مسئولان و مهندسان اپل به جای تمرکز روی فناوری‌های اساسی، قسمت اعظم توجه، سواد و دانش خود را روی زبان طراحی و سیستم سرگرمی آن معطوف خواهند کرد.

ظاهرا طراحان کوپرتینویی قصد دارند تا داخل کابین این خودرو را دچار بازطراحی کرده و به جای فرمان، از سیستم دیگری برای هدایت آن استفاده کنند. پروژه تایتان اپل که به خودروی الکتریکی این کمپانی مربوط می‌شود، حالا با استخدام تعداد زیادی از کارمندان سابق بخش نرم‌افزار و سخت افزار تسلا، با نهایت جدیت به کار خود ادامه می‌دهد.

هدف اصلی این پروژه، تولید سالانه 100 هزار خودروی الکتریکی است که در این حوزه، عددی بسیار بزرگ به حساب آمده و ورودی جذاب و هیجان انگیز به این عرصه را یادآور می‌شود.

به گزارش بلومبرگ، قراردادی میان اپل و کیا برای تولید خودروی الکتریکی احتمالا در تاریخ 17 فوریه مصادف با بیست و نهم بهمن ماه به امضا خواهد رسید.


 

کمپانی KIA در حال حاضر به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه ساخت ماشین‌های الکتریکی به حساب می‌آید که خودروهای e-Niro و e-Soul دو نمونه مهم در این حوزه به حساب می‌آید.

رابطه میان شرکت‌های کیا و هیوندای بسیار پیچیده است. به طوری که حدود یک سوم از کمپانی کیا به هیوندای تعلق داشته و از طرف دیگر، تقریبا 22 شرکت مختلف تابعه هیوندای، در اختیار کیا قرار دارد. افزایش قیمت سهام هر دو شرکت در ماه‌ها و سال‌های جاری، گواه این موضوع است.  16 بهمن 1399
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری