سرویس خبر
13 بهمن 1399 ساعت 20:42
0 نظر

 

رابط کاربری Google Maps به قابلیت Split Screen مجهز شد

اپلیکیشن گوگل مپس روی اندروید، میزبان یک ویژگی جدید است.

از تولد نرم‌افزار Google Maps حدودا یک دهه می‌گذرد و این اپلیکیشن در طول سالیان اخیر، با قابلیت‌های جذابی همراه شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به مجهز شدن به ویژگی واقعیت افزوده یا همان AR اشاره کرد. آپدیت اخیر نسخه اندروید Google Maps، باعث بهبود حالت Street View شده و اضافه شدن قابلیت Split Screen این حالت را کاربردی‌تر از پیش کرده است.

رابط کاربری حالت اسپلیت زمانی که قصد استفاده از قابلیت Street View را داشته باشید، به صورت خودکار بارگزاری می‌شود. اما اگر از لیست مشخصات یک محل وارد حالت Street View شوید، چنین حالتی اتفاق نیوفتاده و همان حالت استریت ویو به نمایش گذاشته می‌شود. در این حالت یک آیکون Minimize در قسمت پایین صفحه به نمایش گذاشته می‌شود که با ضربه زدن روی آن، به همان حالت اسپلیت اسکرین وارد می‌شوید.

نقشه قرار گرفته در زیر تصویر، مسیرهای اطراف را به نمایش گذاشته و محل مورد نظر را به رنگ قرمز هایلایت می‌کند. همچنین Photo Spehere های گرفته شده توسط کاربران نیز در این قسمت قابل مشاهده خواهد بود. شما می‌توانید روی یکی از قسمت‌ها ضربه زده و آن را به صورت فول اسکرین درآورید. فلش سفید قرار گرفته در دایره آبی رنگ، جهت شما را روی نقشه نشان داده و کمک می‌کند تا بهتر و راحت‌تر به سمت محل مورد نظر حرکت کنید.


 

قابلیت استریت ویو در حالت اسپلیت اسکرین به گفته یکی از کاربران وب سایت Reddit در حال حاضر از طریق آپدیت سرورها در حال اضافه شدن به نسخه‌های مختلف Google Maps است. در حال حاضر، این ویژگی در نسخه اندروید وجود داشته و کاربران آی او اس امکان استفاده از آن را نخواهند داشت. همچنین بد نیست بدانید که قابلیت یاد شده، مدت هاست که در نسخه وب وجود داشته و امکان تنظیم ارتفاع هر یک از قسمت‌ها به کمک نشانگر قرار گرفته روی آن نیز فراهم شده است.

اگر از آخرین نسخه Google Maps استفاده کرده و ویژگی یاد شده برای شما در دسترس قرار گرفته است، لطفا تجربیات خود از کار با این قابلیت را با ما در میان بگذارید.  13 بهمن 1399
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری