تست همراه اول

سرویس خبر
9 بهمن 1399 ساعت 13:44
2 نظر

 

گزینه وزارت بازرگانی بایدن آمادگی برداشتن تحریم‌های هوآوی را دارد

نامزدی که جو بایدن برای سمت وزارت بازرگانی ایالات متحده انتخاب کرده و پاسخ به مجلس سنا اعلام کرد که آماده است تا هر احتمالی را از نو بررسی کند.

دولت ترامپ هوآوی را در ماه مه سال ۲۰۱۹ در فهرست موجودیت وزارت بازرگانی ایالات متحده قرار داد تا آن‌ها را از همکاری با شرکت‌های آمریکایی منع کند. حالا گزینه پیشنهادی جو بایدن برای وزارت بازرگانی در خصوص رویکرد خود پیرامون مسئله هوآوی اظهارنظر کرده است.

به گزارش رویترز، خانم جینا ریموندو، فرماندار رود آیلند و نامزد وزارت بازرگانی، در پاسخ به پرسش نمایندگان مجلس سنا که آیا در صورت تصدی سمت وزارت هوآوی را در فهرست سیاه نگه می‌دارد یا نه، گفت او به ارزیابی سیاست‌ها، مشورت با نمایندگان سنا، مشورت با فعالان صنعت و مشورت با متحدان می‌پردازد و بعد تصمیم می‌گیرد که چه چیزی برای اقتصاد و امنیت آمریکا بهتر است.

این پاسخ نشان می‌دهد که دولت بایدن آماده حذف هوآوی از فهرست موجودیت است و حتی می‌تواند اقدامات دیگری را به نفع برندهای چینی انجام دهد. البته از آن سو، این احتمال وجود دارد که شرایط فعلی در دولت بایدن نیز حفظ شود و تحریم‌ها برای هوآوی دنباله‌دار باشد. گفتنی است که خانم ریموندو هنوز به عنوان وزیر بازرگانی آمریکا انتخاب نشده است.

هوآوی حالا نزدیک به دو سال است که زیر فشارهای تحریمی ایالات متحده قرار دارد و در بسیاری از فعالیت‌های خود با چالش‌های جدی روبرو شده است. البته برخی از شرکت‌های آمریکایی برای همکاری با این غول چینی مجوز گرفته‌اند، ولی گوگل هنوز امکان همکاری با هوآوی را ندارد و محصولات این شرکت بدون خدمات و اپلیکیشن‌های گوگل به بازار می‌آیند.

با این همه، خانم ریموندو تعهد داده که از شبکه‌های ارتباطی آمریکا در برابر شرکت‌های چینی از جمله هوآوی و ZTE محافظت کند. او می‌گوید: «از تمام ابزارهایی که در اختیارم قرار دارد با حداکثر توان برای محافظت از آمریکایی‌ها و شبکه‌هایمان استفاده خواهم کرد تا جلوی مداخله چینی‌ها یا کارگذاری هرگونه در پشتی را بگیرم.»

به نظر شما دولت آمریکا بالاخره فشارها را از روی هوآوی بر می‌دارد؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.  9 بهمن 1399
2 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری