سرویس خبر
8 بهمن 1399 ساعت 11:59
0 نظر

 

سامسونگ و تسلا برای تولید تراشه اتومبیل‌های خودران با هم همکاری می‌کنند

گزارش‌های واصله از کره جنوبی از همکاری مشترک سامسونگ و تسلا بر سر تولید تراشه‌های 5 نانومتری برای اتومبیل‌های خودران حکایت دارد.

بر اساس جدیدترین گزارشی که از کره جنوبی به دست آمده، سامسونگ و تسلا می‌خواهند با همکاری یکدیگر برای اتومبیل‌های خودران تراشه ۵ نانومتری بسازند. با توجه به رشد فزاینده بازار خودروهای برقی و کمبود تراشه‌های ناشی از همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، سامسونگ حالا فرصت را غنیمت می‌داند تا کسب و کار نیمه‌رساناهای خود را توسعه دهد.

این غول فناوری کره‌ای همواره به دنبال تبدیل شدن به بزرگ‌ترین تراشه‌ساز جهان بوده و در چند وقت اخیر عملکرد خوبی از خود در این حوزه نشان داده است. با کنار رفتن هوآوی از گردانه رقابت، این شرکت حداقل برای مدتی فرصت دارد تا مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کند.

چیپست مشترک سامسونگ و تسلا ظاهرا در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارد و در آینده روی اتومبیل‌های خودران تسلا نصب می‌شود. همان‌طور که گفتیم این تراشه با فرآیند ۵ نانومتری EUV ساخته می‌شود که فناوری آن فعلا فقط در اختیار سامسونگ و TSMC است.

سامسونگ از مدتی قبل همکاری با تسلا برای تولید تراشه‌های خودران نسخه سوم کامپیوتر خودروهای این شرکت را آغاز کرده بود. ولی تراشه‌ای که در حال حاضر توسط تسلا استفاده می‌شود از فناوری تولید ۱۴ نانومتری استفاده می‌کند.

این غول کره‌ای اخیرا ساختارهای سازمانی خود را تغییر داده و تمرکز بیشتری را به فناوری‌های حوزه اتومبیل‌های خودران معطوف کرده است. اگر همکاری جدید سامسونگ و تسلا موثر واقع شود، این غول کره‌ای می‌تواند تهدیدی جدی برای TSMC به حساب بیاید که پارسال با تراشه‌های ۷ نانومتری وارد این بازار شده بود.  8 بهمن 1399
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری