تست همراه اول

سرویس خبر
29 دی 1399 ساعت 16:48
2 نظر

 

تیر آخر ترامپ به قلب شرکت هوآوی شلیک شد!

در آخرین روزهای حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید، مشکلی جدید برای هوآوی رقم خورد.

همان طور که می‌دانید، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا آخرین روزهای خود در کاخ سفید را پشت سر می‌گذراند. اما همین چند روز باقی مانده برای نشان دادن میزان تنفر او از کمپانی چینی هوآوی کافی است. وی در آخرین تصمیم خود، همکاری هوآوی با اینتل را به صورت قطعی لغو کرد و به این ترتیب شرکت چینی یاد شده، امکان همکاری با Intel در هیچ زمینه‌ای را نخواهد داشت.

از ماه می 2019، تحریم‌های آمریکا بر علیه کمپانی چینی یاد شده آغاز شد و همین موضوع نیز باعث شد تا برند آنر از زیرمجموعه هوآوی خارج شده و به عنوان یک شرکت مستقل، به کار خود ادامه دهد. بد نیست بدانید که چندی پیش، هوآوی به عنوان دومین تولید کننده اسمارت فون در دنیا نام خود را به ثبت رساند. تنها کمپانی سامسونگ پیش روی آن‌ها قرار داشت و حالا با اعمال تحریم‌ها و فشارهای یاد شده، به نظر می‌رسد که جایگاه این برند در لیست یاد شده متزلزل خواهد شد.

تصمیم لغو همکاری اینتل و هوآوی، به نظر می‌رسد آخرین کاری است که دونالد ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود انجام خواهد داد.


 

در متن ایمیلی که به تازگی توسط انجمن توسعه صنعت ارسال شده و یکی از خبرنگاران رویترز نیز موفق به مشاهده آن شده است، این طور آمده که وزارت بازرگانی قصد دارد تا تعداد قابل توجهی از درخواست‌های مجوز صادرات به کمپانی هوآوی را لغو کرده و از طرف دیگر، یکی از مجوزهای اصلی صادر شده از قبل را نیز به صورت کامل غیر قانونی اعلام کند.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این ممنوعیت‌های اعمال شده، با حضور جو بایدن نیز ادامه پیدا خواهد کرد یا وی، تمامی تصمیمات اتخاذ شده توسط دونالد ترامپ را غیر اصولی خوانده و آن‌ها را مجددا به روال قبل برمی‌گرداند. همچنین باید ببینیم که مسئولان هوآوی، در قبال این تصمیمات گرفته شده چه واکنشی نشان خواهند داد.  29 دی 1399
2 نظر
4.20
  5 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری