جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
20 دی 1399 ساعت 16:45
0 نظر

 

اپل و هیوندای در پی تولید مشترک اتومبیل خودران برقی هستند

بر اساس بیانیه‌ای از سوی شرکت هیوندای، اپل با این کمپانی مذاکراتی داشته تا شرایط را برای تولید اولین خودروی خود بررسی کند.

شرکت خودروسازی کره‌ای هیوندای با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مشغول مذاکره با اپل است تا یک اتومبیل خودران برقی جدید بسازد. البته این شرکت در دو اصلاحیه بخش‌هایی از بیانیه‌ای اولیه خود را عوض کرد. در اولین اصلاحیه اعلام شد که هیوندای صرفا یکی از خودروسازانی است که اپل با آن‌ها تماس گرفته. در اصلاحیه دوم اشاره به نام اپل به طور کلی حذف شد.

اپل معمولا پروژه‌های خود را تا مدت‌ها مخفی نگه می‌دارد و این پروژه نیز هنوز در مراحل اولیه قرار گرفته است. به گزارش نشریه The Elec، خودروی اپل احتمالا در سال ۲۰۲۷ از راه می‌رسد. مینگ-چی کو هم قبلا گفته بود که این محصول در سال ۲۰۲۸ یا دیرتر عرضه می‌شود. رسانه‌های کره‌ای می‌گویند اپل و هیوندای با همکاری یکدیگر مشغول توسعه باتری جدیدی برای اتومبیل خود شده‌اند و به توسعه این خودروی برقی ادامه می‌دهند.

با توجه به این که اپل در حوزه خودروسازی هیچ تجربه‌ای ندارد، بدیهی است که زمان زیادی طول بکشد تا آن‌ها محصول خود را آماده کنند. اصلا به همین دلیل است که اپل به دنبال شریک بزرگی مثل هیوندای است تا در مراحل تولید و زنجیره تامین به آن‌ها کمک کند.

البته هنوز با اطمینان نمی‌توان گفت که در نهایت کدام شرکت به همکاری با اپل در زمینه خودروسازی مشغول خواهد شد. با استناد به بیانیه نخست هیوندای هم مشخص است که این دو شرکت مشغول گفتگوهای اولیه در زمینه همکاری مشترک خود هستند.

هیوندای موتور با همکاری جنرال موتورز سرمایه‌ای ۴ میلیارد دلاری را صرف توسعه اتومبیل‌های خودران خواهد کرد. این رقم بخشی از یک سرمایه‌گذاری بزرگ ۵۵ میلیارد دلاری است که در طول پنج سال آینده در پروژه‌های مرتبط با اتومبیل‌های خودران و برقی صرف خواهد شد. هیوندای می‌خواهد تا سال ۲۰۲۵ حدود ۱ میلیون خودروی برقی بفروشد.  20 دی 1399
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری