تست همراه اول

سرویس خبر
13 دی 1399 ساعت 15:48
0 نظر

 

اختلاف بر سر سهم درآمدها باعث حذف بازی‌های تنست از فروشگاه هوآوی شد

اگر درگیری اپیک و اپل را به یاد داشته باشید، می‌دانید که حصول توافق بر سر سهم درآمدها امر دشواری است و این موضوع حالا به درگیری جدیدی میان هوآوی و تنسنت منجر شده است.

تنسنت تایید کرده که هوآوی مجموعه بازی‌های آنلاین این شرکت را به خاطر عدم حصول توافق مالی بین طرفین بر سر سهم درآمدها از اپ استور خود حذف کرده است. در بیانیه این شرکت آمده است: «به موجب ناکامی پلتفرم بازی‌های موبایلی هوآوی در تجدید قرارداد با پروژه تبلیغات بازی‌های موبایلی ما، محصولات مربوطه‌ی تنسنت گیمز ناگهان از صبح امروز از ویترین فروشگاه این شرکت حذف شده‌اند.»

با وجود این‌که شیائومی معمولا به عنوان اپل چینی شناخته می‌شود، ولی در عمل و از نظر درآمدها و سهم بازار هوآوی معادل اپل در چین است. به گزارش IDC و Canalys، هوآوی در حال حاضر ۴۱ درصد از سهم بازار موبایل چین و ۱۴.۹ درصد از سهم بازار جهانی موبایل را در دست دارد.

اگرچه تنسنت برخی از بازی‌های مطرح خود را در سطح جهانی می‌فروشد، ولی همکاری با هوآوی برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد چون صدها میلیون گوشی هوآوی در چین هستند و چین بزرگ‌ترین بازار تنسنت به حساب می‌آید.

به گزارش رویترز، هوآوی و تنسنت هنوز واکنش دیگری نسبت به این مسئله نشان نداده‌اند. با این حال، یک منبع آگاه به ماجرا می‌گوید بازی‌ها به این دلیل حذف شده که طرفین نتوانسته‌اند بر سر سهم درآمدهای حاصل از فروش بازی‌ها در فروشگاه هوآوی با هم به توافق برسند. هوآوی اصرار دارد که ۵۰ درصد از درآمدها را برای خود بردارد، ولی تنسنت زیر بار این مسئله نمی‌رود.

تنسنت اشاره می‌کند که آن‌ها مدام در حال گفتگو و مذاکره با پلتفرم بازی‌های موبایلی هوآوی بوده‌اند تا در کمترین زمان ممکن با هم به توافق برسند. این شرکت همچنین به خاطر مشکلات پیش‌آمده از تمامی کاربران خود عذرخواهی می‌کند.

به جز تنسنت، پیش‌تر بقیه توسعه‌دهندگان بازی‌ها هم در برابر درخواست‌های زیاده‌خواهانه هوآوی از خود مقاومت نشان داده‌اند. پارسال شرکت چینی Mihoyo از انتشار بازی پرطرفدار Genshin Impact در اپ استور هوآوی صرف‌نظر کرد چون نتوانسته بود بر سر ساختار کارمزدهای حاصل از فروش هوآوی با آن‌ها به توافق برسد.

این مشکل در سطح گسترده‌تر همچنان میان اپل و اپیک گیمز در جریان است. اپل بازی محبوب فورت‌نایت را از اپ استور خود حذف کرد چون اپیک روش‌هایی را برای دور زدن سیستم مالیاتی اپل فراهم کرده بود.  13 دی 1399
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری