تست همراه اول

سرویس خبر
7 دی 1399 ساعت 15:06
0 نظر

 

کپی برداری رابط کاربری سیستم Pairing هدفون‌ها در اندروید از آی او اس!

UI یا همان رابط کاربری سیستم عامل اندروید به پلتفرم آی او اس شبیه شده است.

به کمک قابلیت Fast Pair، همگام سازی و اتصال هدفون به محصولات اندرویدی بسیار ساده شده است. تنها کافی است تا هدفون بلوتوثی خود را به گوشی هوشمند خود نزدیک کنید تا عملیات همگام سازی به آسان ترین شکل ممکن انجام گیرد. اتفاقی که تا پیش از این در سیستم عامل آی او اس شاهد آن بودیم.

از زمان عرضه قابلیت Fast Pair در سال 2017، همگام سازی هدفون بلوتوثی با گوشی‌های هوشمند اندرویدی از طریق نوتیفیکیشنی انجام می‌شد که با تصویر thumbnail هدفون همراه بود. این نوتیفیکشن که در بالای صفحه ظاهر می‌شد، نیاز به این داشت تا شما روی آن ضربه بزنید و به این ترتیب پس از تأیید کاربر، عملیات همگام سازی آغاز می‌شد.

اما گوگل به تازگی، رابط کاربری این گزینه را با تغییراتی روبرو کرده و هنگام پیر کردن هدفون‌های بلوتوثی، پنجره‌ای از قسمت پایین صفحه به بالا می‌آید. در این پنجره شاهد نام هدفون در مرکز صفحه، تصویری بزرگ از آن و دکمه‌ای با عنوان Connect هستیم که با ضربه زدن روی آن، عملیات پیرینگ آغاز می‌شود.

رابط کاربری جدید Fast Pair اندروید که در ماه نوامبر (یا شاید هم زودتر) رونمایی شد، پس از سیستم عامل آی او اس و معرفی ایرپادها به چنین شکلی درآمده است. یکی از بزرگ ترین اهداف این تغییر، همگام سازی راحت لوازم جانبی مختلف با گوشی‌های هوشمند اندرویدی است. در مقایسه با نوتیفیکیشن، این حالت بسیار بیشتر رواج داشته، راحت‌تر بوده و شانس از دست دادن نوتیفیکیشن به صفر رسیده و نیازی به سوایپ یا لمس نوتیفیکیشن برای آغاز تنظیمات نخواهد بود.

 

به این ترتیب شاهد بهبود این ویژگی در سیستم عامل اندروید هستیم. این رابط کاربری زمانی که هدفون بلوتوثی خود را اولین بار با گوشی هوشمند اندرویدی خود همگام سازی کنید، ظاهر خواهد شد. بد نیست بدانید که در پلتفرم اندروید، هنوز از یک پنجره کوچک برای نمایش میزان باتری باقی مانده هر یک از هدفون‌ها کمک گرفته می‌شود و در مقابل، در سیستم عامل آی او اس از یک پنجره بزرگ در این خصوص استفاده شده است. در گوشی‌های هوشمندی که کاربران در اکانت گوگل خود وارد شده باشند، برای اتصال مجدد هدفون یا سایر لوازم جانبی به دستگاه، پیام هشدار کوچک‌تری نسبت به پلتفرم آی او اس روی نمایشگر ظاهر می‌شود.


   7 دی 1399
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری