جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
21 آبان 1399 ساعت 18:51
0 نظر

 

هوآوی برند آنر را به‌مبلغی هنگفت به یک کنسرسیوم چینی می‌فروشد

رویترز در گزارشی تازه می‌گوید هوآوی با یک کنسرسیوم چینی به توافق رسیده تا برند آنر را به مبلغی بالغ بر 15 میلیارد دلار واگذار کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هوآوی در نظر دارد تا کسب و کار برند آنر را به یک کنسرسیوم چینی بفروشد. این گزارش، به نقل از منابع آگاه به ماجرا، می‌گوید یک کنسرسیوم چینی به رهبری Digital China و دولت شنژن می‌خواهند برند آنر را به مبلغی در حدود ۱۵.۲ میلیارد دلار خریداری کنند.

این مبلغ هنگفت بخش‌های تحقیق و توسعه آنر و واحد توزیع آن را هم در بر می‌گیرد. نکته جالب توجه این است که در گزارش یادشده فقط به بخش تلفن‌های هوشمند آنر اشاره شده، در نتیجه معلوم نیست که این معامله شامل سایر محصولات برند آنر نیز خواهد بود یا خیر.

اولین اخبار مربوط به فروش برند آنر در ماه اکتبر منتشر شد، و از TCL و شیائومی به‌عنوان خریداران احتمالی نام برده می‌شد. فروش کسب و کار آنر صرف‌نظر از خریدار آن می‌تواند اتفاقی کلیدی برای ادامه روند فعالیت‌های هوآوی باشد.

این غول بزرگ چینی در بحبوحه تحریم‌های آمریکا حالا تمرکز خود را به گوشی‌های رده بالا و محصولات شرکتی معطوف کرده است. هوآوی در سال ۲۰۲۰ شاهد افت فروش قابل توجهی در بازارهای مهم جهانی بود. در نتیجه، فروش برند آنر می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا حداقل کمی شرایط خود را التیام ببخشند.

در آن سو، این معامله می‌تواند برای آنر هم به معنای رهایی از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا باشد، اما با توجه به میزان درهم‌تنیدگی فناوری‌های هوآوی در برند آنر اظهارنظر در این رابطه دشوار است و نمی‌توانیم چندان امیدوار باشیم. یکی از ریسک‌های خرید این برند توسط شرکت‌های جدید همین مسئله است که می‌تواند گریبان‌گیر آن‌ها شده و مانع از حرکت سیال و مستقل این کسب و کار شود.

رویترز می‌گوید هوآوی احتمالا یکشنبه هفته آینده مصادف با ۲۵ آبان خبر این توافق را اعلام خواهد کرد. با این حال، باید صبر کنیم تا ببینیم در عمل چه اتفاقی خواهد افتاد.  21 آبان 1399
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری