تست همراه اول

سرویس خبر
20 آبان 1399 ساعت 10:03
0 نظر

 

سوئد استفاده از تجهیزات 5G هوآوی و ZTE را در زیرساخت‌های این کشور ممنوع کرد

در شایعات متوجه شدیم که هوآوی قصد خروج از بازار اسمارت‌فون‌ها را دارد و اگر در باب 5G نیز کشورها بخواهند هوآوی را تنها بگذارند احتمال دارد تا شاهد خداحافظی هوآوی از تجهیزات 5G باشیم.

سوئد شرکت‌های مخابراتی را از استفاده از تجهیزات شبکه هوآوی و ZTE برای اینترنت نسل پنجم منع کرد و به فهرست دیگر کشورهای غربی پیوست که به دلایل امنیتی مشارکت شرکت‌های چینی را محدود می‌کنند.

وزارت مخابرات و پست سوئد پس از انجام یک ارزیابی امنیتی متوجه شد کیت‌های این شرکت‌ها خطر بالقوه‌ای برای امنیت سوئد دارند.

این ارزیابی امنیتی با مشاوره نیروهای ارتش سوئد و سرویس امنیتی سوئد صورت گرفته است.

این تصمیم چند هفته پیش نسبت به حراجی 10 نوامبر 2.3GHz and 3.5GHz 5G ملت اعلام‌شده بود. 4 شرکت مخابراتی اصلی سوئد  Hi3G Access، Net4Mobility، Telia Sverige و Teracom برای شرکت در این حراجی پذیرفته‌شده‌اند.

320 مگاهرتز در باند 3.5 گیگاهرتزی و 80 مگاهرتز در باند 2.3 گیگاهرتزی در طول این حراجی در دسترس قرار دارند. به‌منظور شرکت در این حراجی شرکت‌های مخابراتی بایستی حداقل پیشنهاد 1.5 میلیارد کرونی سوئد برای چشم‌انداز باند 3.5 گیگاهرتزی – 100 میلیون کرونی سوئد برای هر لیسانس 20 مگاهرتز و 160 میلیون کرونی سوئد برای باند 2.3 گیگاهرتزی همراه با 20 میلیون کرون سوئد برای هر لیسانس 10 مگاهرتزی ارائه دهند.

حال که این حکم ممنوعیت به مرحله اجرا رسیده شرکت‌های مخابراتی را وادار می‌کند تا محصولات هوآوی و ZTE که در حال حاضر در زیرساخت فعلی برای شبکه دسترسی رادیو، شبکه انتقال، شبکه اصلی و شبکه تعمیر و نگهداری به کار گرفته‌شده‌اند را تا پایان سال 2024حذف کنند.

در همین حین دو شرکت مخابراتی اصلی بلژیک که در حال پیشروی با هوآوی بودند تصمیم گرفتند ادامه مذاکرات را متوقف کنند و تجهیزات نوکیا و اریکسون را برای شبکه 5G خود برگزیدند.

بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی بریتانیا، BT، نوکیا را برای ساخت بخش وسیعی از شبکه 5G در سرتاسر کشور خود برگزید. این کشور قصد دارد راه خود را از غول ارتباطی چین جدا سازد و طبق زمان‌بندی اعلام‌شده قرار است تمامی تجهیزات هوآوی تا سال 2027 برچیده شوند.


 

تمامی شرکت‌های بزرگ مخابراتی کانادا به دنبال شریک دیگری هستند تا بدان‌ها در عرضه 5G کمک کند. اگرچه نیوزیلند رسماً هوآوی را ممنوع نکرده اما این شرکت هم تلاشی برای ورود به آن نکرده است.

در ایالات‌متحده و استرالیا نیز هوآوی و ZTE از هر نوع تجهیز مرتبط با 5G ممنوع هستند.  20 آبان 1399
0 نظر
4.33
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری