تست همراه اول

سرویس خبر
17 آبان 1399 ساعت 13:09
0 نظر

 

حذف شبکه‌های Wi-Fi از پیش اتصال‌یافته به Mac

حذف شبکه Wi-Fi که قبلاً با Mac خود به آن متصل شده بودید هرگز به این آسانی نبوده است.

مک‌ها تمامی شبکه‌های وای‌فای که بدان‌ها متصل شده‌اید همراه با عبارات عبوری آن‌ها را به‌صورت خودکار به حافظه می‌سپارند. درصورتی‌که شما برای اتصال به Wi-Fi دچار مشکل هستید می‌توانید فهرستی از شبکه‌ها را حذف کنید تا مشکل خود را برطرف کنید.


 

چنانچه شبکه‌ای وجود دارد که پیشتر بدان متصل بودید و حال دیگر کار نمی‌کند، حذف آن و اتصال مجدد به همان شبکه می‌تواند نقطه آغاز مناسبی برای عیب‌یابی شما باشد. چه بخواهید یک شبکه ضعیف را حذف کنید چه بخواهید هر شبکه Wi-Fi دیگری که در طول سالیان MAcOS آن را ذخیره کرده، می‌توانید از صفحه Network preferences مک خود شروع کنید.

ابتدا به System Preferences بروید. برای این کار بر روی آیکون Apple بالا سمت چپ ردیف منو کلیک کنید و System Preferences را انتخاب کنید.


 

از منوی System Preferences گزینه Network را انتخاب کنید.


 

مطمئن شوید که در سمت چپ تصویر Wi-Fi انتخاب‌شده است و سپس Advanced را بزنید تا گزینه‌های بیشتری برای شما نشان داده شوند.


 

شبکه‌ای که قصد حذف آن را دارید انتخاب کنید تا هایلایت شود. درصورتی‌که می‌خواهید چند شبکه را حذف کنید، برای هر یک از دستور Command+Click استفاده کنید. بر روی دکمه "-" کلیک کنید تا شبکه‌ها حذف شوند.


 

بر روی پیامی که ظاهر می‌شود گزینه Remove را بزنید تا شبکه‌ها پاک شوند. درصورتی‌که بیش از یک شبکه را برای حذف انتخاب کرده باشید می‌توانید Apply to all را چک کنید تا پیام تأکید چندباره برای شما نشان داده نشود.


 

اگر هم می‌خواهید در آینده شبکه‌‌های Wi-Fi ذخیره نشوند می‌توانید تیک کنار Remember Networks This Computer Has Joined را بردارید. البته این ضروری نیست اما اگر بی‌نظمی دیجیتالی شما را دیوانه می‌کند این گزینه همیشه در اختیار شما است.


 

پس از قطعی بودن تصمیمتان نسبت به حذف شبکه بر روی OK پایین سمت راست کلیک کنید.


 

درنهایت، بر روی Apply کلیک کنید تا تغییرات اعمال شوند.


 

حال می‌توانید پنجره System Preferences را ببندید. حال اگر بخواهید به یک شبکه حذف‌شده متصل شوید بایستی به‌صورت دستی آن را در منوی Wi-Fi مک خود انتخاب نموده و رمز آن را مجدداً وارد نمایید.

 



  17 آبان 1399
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری