جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
14 آبان 1399 ساعت 16:22
1 نظر

 

کارخانه تولید چیپست چینی، راهکار هوآوی برای مبارزه با آمریکا

یک کارخانه سازنده تراشه در کشور چین، هوآوی را از مخمصه به وجود آمده خارج می‌کند.

طبق گزارش جدید که توسط Financial Times منتشر شده، کمپانی هوآوی قصد دارد تا با مشارکت یک کارخانه تولید چیپست در شانگهای چین، با مسئله ممنوعیت همکاری با شرکت‌های آمریکایی تولید تراشه به مبارزه وارد شود.

از آن جا که دولت آمریکا و برخی کشورهای دیگر تصمیم گرفته‌اند تا تحریم‌ها و ممنوعیت‌های خود بر علیه کشور چین و کمپانی هوآوی را افزایش دهند، لذا عرصه بر این برند چینی بسیار تنگ شده است. حال اگر این کارخانه سازنده تراشه بتواند نیازهای کمپانی هوآوی را به صورت تمام و کمال بر طرف کند، به این ترتیب یک گام بزرگ بر علیه تحریم‌ها برداشته خواهد شد.

کارخانه یاد شده در حال حاضر، با کمک شریک تجاری هوآوی با نام Shanghai IC R&D Center هدایت می‌شود. به نظر می‌رسد که خط تولید این کارخانه، توانایی رفع نیازهای کمپانی هوآوی برای تولید تراشه و قطعات سخت‌افزاری مورد نیاز برای پرچمداران را داشته باشد.

طبق گزارش یاد شده، این کارخانه چینی در شانگهای تا به حال به تولید چیپست‌های 45 نانومتری برای تجهیزات مخابراتی مشغول بوده است. طبق برنامه ریزی‌ها، آن‌ها می‌خواهند در سال 2021 به تراشه‌های 28 نانومتری و در سال بعد، به سمت تراشه‌های 20 نانومتری کوچ کنند. اما این زمان بندی طولانی مدت، باعث می‌شود تا هوآوی در مقایسه با رقبای خود به طرز محسوسی عقب بیافتد. البته نکته مهم در مورد این ماجرا، متکی شدن به کشور بومی و مبرا شدن کمپانی هوآوی نسبت به شرکت‌های آمریکایی خواهد بود.


 

در حالی که این تراشه‌ها برای تلویزیون‌های هوشمند، محصولات مبتنی بر اینترنت اشیاء و تجهیزات متبنی بر نسل پنجم شبکه مخابراتی کاربرد خواهند داشت، اما هنوز مشخص نیست که این کارخانه توانایی تولید پردازنده‌های گوشی‌های هوشمند امروزی را نیز خواهد داشت یا خیر. از زمانی که استفاده از سرویس‌های گوگل توسط دولت آمریکا برای کمپانی هوآوی و محصولات این شرکت ممنوع اعلام شد، جای تعجبی نیست که مسئولان این برند چینی به دنبال جایگزینی برای این موارد در کشورهای دیگر باشند.

در حالی که خبرهای خوشحال کننده‌ای برای ادامه همکاری برخی تولید کننده‌های چیپست آمریکایی با کمپانی هوآوی به گوش می‌رسد، اما هنوز امکان تأمین تراشه‌هایی با قابلیت اتصال به شبکه 5G در حالت ممنوعیت قرار دارد. البته هنوز قدم بعدی دولت آمریکا در این زمینه مشخص نیست. آیا دونالد ترامپ در گام بعدی، ممنوعیت تجاری را بر علیه کمپانی هوآوی اتخاذ خواهد کرد؟  14 آبان 1399
1 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری