جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
8 آبان 1399 ساعت 12:32
0 نظر

 

تراشه‌سازان احتمالا امکان تامین پردازنده‌های موبایل هوآوی را پیدا می‌کنند

بر اساس گزارش جدیدی که از سوی فایننشال تایمز منتشر شده، شماری از تراشه‌سازان می‌گویند دولت آمریکا به آن‌ها مجوز خواهد داد تا صرفا امکان تامین پردازنده موبایل‌های هوآوی را پیدا کنند.

به گزارش نشریه فایننشال تایمز، دولت آمریکا صدور مجوز به شرکت‌های تولیدکننده تراشه برای تامین قطعات موردنیاز هوآوی را آغاز کرده است. تنها محدودیتی که برای این مجوز در نظر گرفته شده این است که قطعات یادشده نباید در تجارت 5G این برند چینی استفاده شود.

یکی از تراشه‌سازان حاضر در جلسه‌ای که با مقامات آمریکایی برگزار شده، در گفتگو با فایننشال تایمز می‌گوید: «[وزارت بازرگانی آمریکا] در صحبت‌های اخیر خود با شرکت‌ها اعلام کرده که اگرچه به ظاهر صدور مجوز برای تامین قطعات موردنیاز هوآوی ممنوع است، ولی چنان‌چه ثابت شود که از این فناوری برای پشتیبانی از 5G استفاده نمی‌شود، شاید بتوان از سد این تحریم گذشت.» این تراشه‌ساز می‌گوید در این‌جا منظور از 5G تجارت زیرساخت‌های نسل پنجمی هوآوی است.

این اتفاق می‌تواند راهگشای مشکلات متعدد و بزرگی باشد که هوآوی از زمان آغاز تحریم‌های آمریکا با آن‌ها مواجه شده است. دولت ایالات متحده در جدیدترین تحریم‌های خود از فروش سخت‌افزارهایی به هوآوی جلوگیری می‌کند که دارای فناوری‌های آمریکایی هستند. در نتیجه حالا شرکت‌هایی مثل TSMC نمی‌توانند با این شرکت همکاری داشته باشند و آینده تراشه‌های Kirin به بن بست رسیده است.

انتشار این گزارش در کنار خبر دیگری که از احتمال تامین پنل‌های OLED هوآوی از سوی سامسونگ حکایت می‌کرد، می‌تواند نشانگر حذف تدریجی بخشی از تحریم‌ها علیه این غول بزرگ چینی باشد. فایننشال تایمز می‌گوید دو تولیدکننده نیمه‌رسانای آسیایی اظهار داشته‌اند که نسبت به دریافت مجوز برای همکاری با هوآوی خوش‌بین هستند. یکی از آن‌ها می‌گوید: «به ما گفته شده که تولید تراشه برای گوشی‌های موبایل مشکلی ندارد.»

با این حال، هنوز بیانیه‌ای به‌صورت رسمی از سوی وزارت بازرگانی آمریکا منتشر نشده است. باید منتظر بمانیم تا ببینیم هوآوی شرایط بازگشت به بازار رقابت را پیدا می‌کند یا نه.  8 آبان 1399
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری