جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
29 مهر 1399 ساعت 17:53
0 نظر

 

سریع ‌ترین خودروهای آلمانی تاریخ (قسمت اول )

اگر دوست دارید تا با سریع ترین خودروهای آلمانی تاریخ آشنا شوید این مطلب را از دست ندهید.

آلمانی‌ها همیشه به برترین بودن معروف بوده و هستند. خودروسازان نامی این کشور همیشه در اوج قرار دارند و البته تهدید بسیار جدی برای رقبای خود بوده‌اند. خودروسازان آلمانی همیشه عادت عجیبی به ساخت خودروهای سریع دارند و البته که هنوز هم دارند. آلمان تنها کشوری است که بعضی از بزرگراه‌های آن محدودیتی برای سرعت ندارند و شما هر چه قدر که بخواهید می‌ توانید گاز بدهید. اما ما قرار است در این لیست به سریع‌ ترین خودروهای تاریخ خودروسازی آلمان اشاره ‌کنیم. پس اگر دوست دارید با این خودروهای بی‌ نظیر آشنا شوید پس این مطلب را از دست ندهید.

Audi R8 V10 Decennium


 

اما اولین خودرو لیست ما گران‌ ترین AUDI R8 تاریخ است. این خودرو به ‌شدت زیبا یکی از سریع‌ ترین خودروهای آلمانی است که می‌ توانید آن را پیدا کنید. البته این خودرو با قیمت 214 هزار دلار گران ‌ترین خودرو R8 تاریخ است. این خودرو محشر از یک رنگ خاص موسوم به Daytona Gray استفاده می ‌کند که یک رنگ مات است. رینگ‌های این مدل هم رینگ‌های برنزی 20 اینچی هستند که جذابیت خاصی به این خودرو بخشیده‌اند. اما در زمینهٔ پیشرانه این خودرو بی‌ نظیر از یک موتور 10 سیلندر با حجم 5.2 لیتر استفاده می ‌کند. این موتور از معدود موتورهای حجیم تنفس طبیعی است که هم چنان به فعالیت خود ادامه می ‌دهد. البته این موتور در حقیقت در بعضی از خودروهای لامبورگینی نیز به کار می‌ رود. اما این موتور قدرتمند 620 اسب بخار توان در اختیار این خودرو می‌ گذارد. این خودرو محشر می‌ تواند به لطف وزن کم و موتور فوق‌ العاده‌اش به ‌راحتی هر چه تمام 0 تا 100 را در تنها 3.1 ثانیه طی نماید و نهایت سرعت خود را به 331 کیلومتر بر ساعت برساند. از این خودرو محشر تنها 50 عدد ساخته‌ شده است.

Mercedes-AMG CLK GTR


 

این خودرو محشر در سال 1998 برای مسابقات لمانز طراحی شد. وزن مدل مخصوص لمانز به 1005 کیلوگرم می‌ رسد و نهایت سرعت این مدل نیز‌ به 346 کیلومتر بر ساعت می‌ رسید. اما طرفداران این مدل به‌ قدری زیاد شدند که مرسدس مجبور شد که نسخه‌های جاده‌ای این خودرو را تولید کند. مدل جاده‌ای این خودرو در همان سال 1998 تولید شد و تنها 25 عدد از این خودرو ساخته شد. مدل جاده‌ای این خودرو به موتور بسیار قدرتمند و البته تنفس طبیعی 12 سیلندر 6 لیتری ساخت خود مرسدس مجهز شده بود. این موتور قادر به تولید 600 اسب بخار توان برای این خودرو بود. این خودرو به لطف این موتور می ‌توانست به نهایت سرعت 334 کیلومتر بر ساعت دست یابد.

Porsche 959S


 

اما این خودرو قدیمی ‌ترین خودرو لیست ما است. اما این قدیمی بودن به معنی کند بودن این خودرو نیست. نمونه‌های 959 معمولی در بین سال‌های 1986 تا 1993 تولید می ‌شدند. این خودروها بسیار سبک و البته جزو اولین نمونه‌ها بودند که به چهار چرخ متحرک مجهز شده بودند. مدل های اصلی به موتورهای 2.9 لیتری 6 سیلندر تخت مجهز شده بودند. این موتور می‌ توانست نزدیک به 350 اسب بخار نیرو در اختیار این خودرو قرار دهد. نهایت سرعت مدل‌های معمولی حداکثر به 311 کیلومتر بر ساعت می ‌رسید. اما مدلی که مدنظر ما است یک نمونه خاص و البته منحصر به ‌فرد است که صرفاً به ‌طور سفارشی تولید می ‌شد. تفاوت عمده این خودرو با نمونه اصلی در توربوشارژ های این مدل بود. موتور این خودرو به ‌واسطه این سیستم می ‌توانست 509 اسب بخار توان تولید کند. نهایت سرعت این مدل خاص به 339 کیلومتر بر ساعت می‌ رسید که در آن زمان یک رقم محشر بود.

Porsche 911 GT2 RS


 

بازهم یک پورشه. اکثر خودروهای پورشه به ‌شدت سریع و توانمند هستند. این خودرو یکی از به‌ روزترین خودروهای این لیست محسوب می‌ شود. این خودرو البته هم چنان یک 911 است اما از نوع مسابقه‌ای آن. خودرو محشر پورشه به یکی از پیشرفته ‌ترین موتورهای جهان که متعلق به خود پورشه است مجهز شده است. قلب تپنده این خودرو یک موتور 6 سیلندر تخت با ظرفیت 3.8 لیتر است که به یک توربو دوقلو هم مجهز شده است. قدرت تولیدی این موتور به عدد معرکه 700 اسب بخار می ‌رسد که انصاقا برای یک موتور 6 سیلندر عدد بزرگی محسوب می‌ شود. این موتور توانمند به این خودرو این اجازه را می‌ دهد که 0 تا 100 خود را در تنها 2.7 ثانیه عملی کند. نهایت سرعت این خودرو دوست‌ داشتنی نیز به ‌راحتی به 340 کیلومتر بر ساعت می ‌رسد تا یکی از سریع ‌ترین خودروهای جهان لقب بگیرد.

Porsche 918 Spyder


 

خودرو 918 پرچم‌ دار سرافراز پورشه بود که در سال 2018 به‌ طور کامل از خط تولید این کارخانه کنار گذاشته شد. خودرو 918 جزو اولین‌ هایپرکارهای هیبریدی بازار جهانی بود و توجه بسیاری را به خود جلب کرد. البته در زمینهٔ ابعاد خودرو 918 یکی از طویل ‌ترین خودروهای ساخته‌ شده به دست پورشه لقب گرفته است. اما موتور این خودرو به ‌شدت قوی و عالی بود. همان ‌طور که گفته شد پیشرانه این خودرو به‌ صورت هیبریدی بود. در این خودرو یک موتور 4.6 لیتری 8 سیلندر وجود داشت که می‌ توانست در همکاری با سیستم هیبریدی به‌ راحتی هر چه تمام 554 اسب بخار نیرو تحویل این خودرو بدهد. خودرو پورشه به لطف این موتور توانمند می ‌توانست به‌ راحتی هر چه تمام 0 تا 100 را در تنها 2.1 ثانیه عملی کند. اما نهایت سرعت این خودرو به حدود 344 کیلومتر بر ساعت می‌ رسید تا یکی از محشرترین و البته سریع ‌ترین‌ هایپرکارهای تاریخ تبدیل شود.

Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss Edition


 

هنوز مشخص نیست مالکیت اصلی خودرو محشر SLR با کیست. هم مک لارن و هم مرسدس برای این خودرو به ‌شدت زحمت‌ کشیده‌اند. خودرو محشر SLR یک شاهکار مهندسی محسوب می‌ شود. البته این نسخه خاص از این خودرو کلاً قید سقف را زده است. این خودرو محشر به یکی از بهترین پیشرانه‌های مرسدس مجهز شده است. پیشرانه 8 سیلندر 5.4 لیتری بر روی این خودرو قرارگرفته است. به لطف این پیشرانه قدرتمند این خودرو معرکه می‌ تواند نهایت سرعت خود را 350 کیلومتر بر ساعت برساند تا یکی از بهترین خودروهای آلمانی تاریخ لقب بگیرد.

اما ادامه خودروهای سریع آلمانی را در یک قسمت دیگر ادامه خواهیم داد.


   29 مهر 1399
0 نظر
4.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری