جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
29 مهر 1399 ساعت 17:26
0 نظر

 

افشاگر خوش‌نام از عرضه قابلیتی موردانتظار روی آیفون بعدی خبر داد

افشاگر توئیتری L0vetodream که بسیاری از گزارش‌های او درست از آب درآمده، به قابلیتی برای آیفون‌های آتی اشاره می‌کند که کاربران مدت‌هاست منتظرش هستند.

سری آیفون ۱۲ سرانجام هفته پیش معرفی شد و حالا می‌توانیم به فکر نسل بعدی این گوشی قدرتمند باشیم. گفته می‌شود که توسعه هر آیفون حدود یک سال قبل از عرضه جدیدترین پرچمدار آن‌ها آغاز می‌گردد، بنابراین اپل باید تا حالا پروتوتایپ‌های آیفون ۱۳ را در آزمایشگاه‌های خود تولید کرده باشد.

آیفون سال بعد احتمالا یکی از جذاب‌ترین مدل‌های آیفون در سال‌های اخیر خواهد بود. یکی از منابع افشاگر اطلاعات اپل اخیرا در گزارشی می‌گوید این شرکت برای آیفون ۱۳ در حال کار روی قابلیتی است که کاربران از مدت‌ها قبل انتظار آن را می‌کشیدند.

در سال ۲۰۱۷، چند ماه مانده به رونمایی از آیفون X شماری از شایعات از احتمال عرضه آیفونی با حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر خبر دادند. با این حال، هرچه به سپتامبر ۲۰۱۷ نزدیک‌تر شدیم برایمان مسجل‌تر شد که تاچ آیدی از آیفون‌ها حذف شده و جای خود را به فیس آیدی داده است.

بسیاری فیس آیدی را بیشتر از تاچ آیدی دوست دارند و عده‌ای امنیت بالای تاچ آیدی را ترجیح می‌دهند. منتها همه‌گیری ویروس کرونا و استفاده همگانی از ماسک باعث بروز مشکلاتی در تشخیص چهره کاربران شد. در نتیجه بسیاری دوباره به سال‌ها قبل برگشتند و به استفاده از رمزهای عددی رو آوردند.

حالا افشاگر توئیتری با نام کاربری L0vetodream در توئیتی رمزآلود مدعی شده که آیفون بعدی تاچ آیدی زیر نمایشگر خواهد داشت. بسیاری از شایعات مربوط به استفاده از تاچ آیدی در آیفون X قابل باور بودند چون اپل به روش‌های مختلفی برای اسکن اثر انگشت از زیر صفحه نمایش دست یافته بود. برخی از این روش‌ها از التراساوند و برخی از سیستم اپتیکال استفاده می‌کردند.

اپل ماه پیش با افزودن حسگر اثر انگشت به پهلوی آیپد ایر ۴ تایید کرد که تاچ آیدی را کنار نگذاشته است. این اولین باری بود که حسگر اثر انگشت به زیر دکمه پاور یکی از دستگاه‌های iOS این شرکت منتقل شد. زمانی که اپل کار روی آیفون ۱۲ را شروع کرد، خبری از همه‌گیری ویروس کرونا نبود. وقتی که شیوع کووید-۱۹ شروع شد دیگر برای تغییر طراحی و قطعات آیفون ۱۲ خیلی دیر شده بود.

البته L0vetodream اعلام نکرده که دقیقا کدام آیفون به تاچ آیدی زیر نمایشگر مجهز می‌شود. با این حال، گزارش شده که این شرکت در سال ۲۰۲۱ آیفونی راهی بازار می‌کند که هم تاچ آیدی و هم فیس آیدی خواهد داشت. این گزارش‌ها حتی پیش از همه‌گیری ویروس کرونا هم منتشر شده بود، بنابراین اپل احتمالا مدت‌هاست که کار روی آن را آغاز کرده است.  29 مهر 1399
0 نظر
4.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری