تست همراه اول

سرویس خبر
1 مهر 1399 ساعت 00:25
0 نظر

 

پتنت هوآوی برای گوشی هوشمندی عجیب به ثبت رسید

کمپانی هوآوی به تازگی یک پتنت جدید در خصوص اسمارت فون‌ها را به ثبت رسانده است.

اوایل ماه جاری میلادی، پتنتی جدید توسط شرکت چینی هوآوی ثبت شد که در آن، شاهد یک دوربین سلفی زیر نمایشگر و چینش جدیدی برای دوربین قرار گرفته در پشت بدنه بودیم. حال در پتنتی جدید که به تازگی ثبت شده، شاهد دوربینی روی بدنه گوشی‌های هوشمند هوآوی هستیم که طرز قرارگیری آن به حالت علامت + است.

این پتنت در اکتبر سال گذشته میلادی (2019) جمع آوری و برای ثبت به موسسه چینی CNIPA تقدیم شده است. بر اساس گزارش Lets Go Dioital، این پتنت که شامل 24 تصویر مختلف نیز هست، در تاریخ هجدهم سپتامبر مورد تأیید قرار گرفته است.


 

قسمت جلویی این گوشی هوشمند به صورت کامل به نمایشگر اختصاص یافت هاست و نشانه‌هایی از دوربین سلفی پاپ آپ نیز در آن دیده نمی‌شود. همچنین عدم وجود ناچ یا یک حفره دایره‌ای شکل (punch hole) درون نمایشگر، اذهان کاربران را سمت دوربین سلفی تعبیه شده درون نمایشگر برده است. اگر نگاهی به بدنه پشتی این اسمارت فون در پتنت ثبت شده بیاندازیم، چهار سنسور مختلف به همراه فلاش LED را می‌بینیم که به صورت علامت + در این قسمت دیده می‌شوند.

حالت مربعی لنز قرار گرفته در قسمت پایینی، حکایت از ارتباط آن با لنز پریسکوپ دارد. در مرکز این علامت مثبت، فلاش LED را می‌بینیم و سه لنز دیگر دوربین، در قسما بالا، راست و چپ این علامت جای خوش کرده‌اند.

لازم به ذکر است که به وجود چینش جدید، محفظه قرارگیری دوربین دستگاه همچنان از بدنه آن کمی بیرون زده است. در سمت چپ بدنه، یک دکمه جدید دیده می‌شود. اگر به قسمت بالایی بدنه این گوشی نگاه کنیم، درگاه 3.5 میلیمتری جک هدفون را می‌بینیم و درک نار آن نیز میکروفون قرار گرفته است. در قسمت پایینی، درگاه ورودی سیم کارت، درگاه USB Type-C و اسپیکرهای این گجت دیده می‌شوند.


 

در حالی که این تصاویر تنها به پتنت یاد شده مربوط می‌شوند، لذا هیچ گونه تضمینی برای تبدیل شدن آن به محصول واقعی وجود ندارد. مطمئنا کمپانی هوآوی، گوشیه وشمند Mate 40 را با چنین سبک و سیاقی تولید نخواهد کرد. بر اساس شایعات، هر سه محصول قرار گرفت هدر خط تولید میت 40 دارای دو حفره دایره‌ای شکل (punch hole) درون نمایشگر برای قرارگیری دوربین سلفی هستند.

در پشت بدنه، محصولات یاد شده میزبان پنج سنسور مختلف هستند. هوآوی به تازگی پتنتی برای یک گوشی هوشمند را به ثبت رسانده که نمایشگر آن، تا قسمت پشتی بدنه ادامه دار خواهد بود. البته شیائومی تا اینجای کار، محصولی به زبان طراحی یاد شده به نام می میکس آلفا را به دنیای تکنولوژی معرفی کرده است.  1 مهر 1399
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری