تست همراه اول

سرویس خبر
21 شهریور 1399 ساعت 09:07
1 نظر

 

سامسونگ و ال‌جی هم نمی‌توانند به هوآوی نمایشگر بفروشند

تحریم‌هایی که چند وقت پیش از سوی آمریکا اضافه شد حالا شرایط را به جایی رسانده که ممکن است تامین نمایشگرهای محصولات هوآوی هم به مشکل بربخورد.

شاید منطقی نبود که تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه هوآوی را کوچک بشمریم، اما عده‌ای باور داشتند که این تحریم‌ها تاثیری بر هوآوی نخواهند داشت. اگرچه اولین و اصلی‌ترین تاثیرات این اتفاق عدم دسترسی به اندروید و بعد پردازنده‌های اختصاصی این شرکت بود، اما حالا به‌نظر می‌رسد که ماجرا ابعاد پیچیده‌تری پیدا کرده است. چون تحریم‌ها مانع از فروش هرگونه محصولی می‌شود که تحت کنترل تراشه‌ها قرار می‌گیرد. در نتیجه، حالا سامسونگ و ال‌جی نمی‌توانند به هوآوی حتی نمایشگر بدهند.

وزارت بازرگانی آمریکا چندی قبل قانونی را به تصویب رساند که به‌موجب آن عملا امکان همکاری هوآوی با شرکت‌های تولیدکننده نیمه‌رسانا و شرکای آن‌ها که از فناوری‌های آمریکایی استفاده می‌کردند ناممکن شد. این اتفاق بلافاصله مجموعه HiSilicon را تحت تاثیر قرار داد و باعث شد که حتی شرکتی مثل TSMC هم نتواند برای این غول چینی تراشه بسازد.

با این حال، پردازنده‌ها تنها تراشه‌هایی نیستند که درون تلفن‌های هوشمند قرار می‌گیرند. سامسونگ الکترونیکس و SK Hynix که به تولید DRAM می‌پردازند هم می‌خواهند ادامه تامین تراشه‌های حافظه را به هوآوی متوقف کنند. از سوی دیگر، منابع مختلف می‌گویند که حالا سامسونگ دیسپلی و ال‌جی دیسپلی نیز در حال عقب‌نشینی از همکاری با هوآوی هستند چون صفحات نمایش هم توسط تراشه‌ها کنترل می‌شوند.

حالا هوآوی باید به دنبال جایگزینی سریع این دو شرکت با تامین‌کنندگان جدید باشد. با وجود این‌که تامین‌کنندگان دیگری هم در بازار وجود دارند، ولی کیفیت کار آن‌ها به‌خوبی گذشته نخواهد بود. همچنین این احتمال وجود دارد که سایر تامین‌کنندگان هم از فناوری‌های آمریکایی استفاده کنند و در نهایت نتوانند با هوآوی وارد همکاری شوند.

طبق اخبار جدید، ایالات متحده در پی آن است که بزرگ‌ترین تولیدکننده نیمه‌رساناهای چینی یعنی SMIC را هم به فهرست تحریم‌های خود اضافه کند. این کار مانع از برقراری روابط بین SMIC و آن دسته از شرکت‌های آمریکایی می‌شوند که این غول چینی از آن‌ها لایسنس می‌گیرد. اگر چنین اتفاقی رخ دهد نه تنها هوآوی بلکه بسیاری از دیگر کمپانی‌های چینی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.  21 شهریور 1399
1 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری