تست همراه اول

سرویس خبر
10 شهریور 1399 ساعت 12:11
2 نظر

 

برترین خودروهای 6 سیلندر حال حاضر جهان ( قسمت دوم )

اگر دوست دارید با بهترین 6 سیلندرهای حال حاضر جهان آشنا شوید این مطلب را از دست ندهید.

و اما این هم قسمت دوم برترین 6 سیلندرهای حال حاضر جهان


 

BMW M4 CS 

مگر می شود در این لیست نامی از آلمانی ها به زبان  نیاورد. به طور حتم  باید خودرویی از BMW نیز در این لیست حضور داشته  باشد. خودرو مورد نظر یکی از خودرو های سری 4 است با این تفاوت  که  محصول خاصی از شرکت M POWER است. این خودرو علاوه  بر این که  ظاهر کولاکی  دارد و می تواند عقل و هوش هر کسی را ببرد توان فوق العاده  بالایی هم دارد که خوب  از خودروی  شرکت  M غیر از این نیز انتظار نمی رفت. بگذارید از ظاهر فوق العاده اش  بحثمان را شروع کنیم. همان اول  که  نام M را می شنوید با خودتان می گویید که  بدون  شک  خودرو ساخته  شده  توسط  این شرکت  باید یک ظاهر فوق خشن داشته باشد. در واقعیت نیز چنین اتفاقی  افتاده است. با این که این خودرو یک خودرو کوپه است اما حد و اندازه  آن  از یک سدان  متوسط  نیز بزرگ تر در نظر گرفته شده است. در اینجا هم  طبق  روال همیشه  شاهد  به  کار گیری همان  کاپوت طویل هستیم.


 

جلوی  خودرو  ظاهر فوق العاده جذابی دارد  که اکثریت افراد شیفته آن می شوند. از کناره ها آن چیزی که  بیشتر نظر شما را  به خود جلب می کند رینگ های فولادی این خودرو هستند  که  به  شدت  ساده  هستند اما به خاطر فرم سوزنی شان  شما را  به  یاد رینگ های خودرو های مسابقه ای می اندازند. البته  ترکیب این رینگ ها مانند همیشه در خودرو های شرکت M به صورت کوچک  و بزرگ در نظر گرفته شده است. رینگ های جلویی 19 اینچی هستند و رینگ های عقب رینگ هایی 20 اینچی هستند که همین امر باعث شده  کمی قسمت پشت خودرو بالاتر از قسمت جلو باشد. در قسمت پشتی هم مانند همیشه عمل شده و تقریبا چند سالی  می شود  که BMW و M در این قسمت تغییری را ایجاد نمی کنند البته  که طراحی  قسمت  پشت این خودرو هنوز هم  یکی از بهترین هاست. در زمینه رنگ نیز مانند روال همیشگی خودروهای  شرکت M با انتخاب های محدودی طرف هستیم. در این قسمت تنها 5 رنگ برای انتخاب  خریدار در نظر گرفته شده است که البته بهترین و گران قیمت ترین آن ها Frozen Dark Blue II است. در کل می توان به طراحی این  خودرو یک آفرین حسابی  گفت. اما نوبتی هم  که باشد نوبت قدرت موتور این هیولا است. موتوری که توسط M ساخته  می شود  به طور حتم  حرف های زیادی برای گفتن دارد.


 

موتوری که برای این خودرو در نظر گرفته  شده  است یک نمونه 3 لیتری دو توربویی است که 6 سیلندر دارد. این تنها  موتور این  خودرو است  و نمونه های  دیگری برای  آن  وجود  ندارد. توان این موتور قدرتمند به 454 اسب  بخار می رسد. خارج کردن چنین  توانی از دل یک 6 سیلندر بدون شک  کار بسیار سخت و پیچیده ای  است. به لطف این توان حیرت انگیز خودرو BMW به راحتی می تواند  بیش از 320 کیلومتر بر ساعت سرعت  بگیرد و 0 تا 100 خود را در زیر 4 ثانیه عملی  سازد. البته M برای تکمیل عملکرد این هیولا برای آن  یک گیربکس 7 سرعته دو کلاچه حرفه ای  نیز در نظر گرفته است  منتهی برای این که  تفاوت این  خودرو با خودروهای سری های بالاتر مشخص باشد تنها سیستم حرکتی RWD برای آن در نظر گرفته شده است. درباره کیفیت رانندگی نیز باید بگوییم که این خودرو اسبی بسیار وحشی و سرکش است  که  بدون  شک برای  سواری سرعتی  با آن  نیاز به  مهارت و تبحر خاصی دارید. البته  همان طور که این خودرو می تواند در جاده های بین شهری کولاک  کند  بر خلافش می تواند در مسیر های شهری  بسیار نرم و البته آرام  باشد. در مجموع این قسمت به لطف تعلیق بی نظیر، قدرت فوق العاده  و البته سیستم های هوشمند کمک  کننده به راننده این اجازه را به شما می دهد که هر نوع سواری را که دوست دارید را  با این  خودرو تجربه کنید. در زمینه سوخت  نیز برای این خودرو یک باک 60 لیتری  در نظر گرفته اند. این خودرو می تواند با سرعت  ثابت و معمول جاده ای  و البته  در شرایط  جاده  با  یک  باک پر تقریبا 480 کیلومتر را بپیماید. این عدد آن چنان خوب به  نظر نمی رسد اما  با این  وجود  نمی توان  گفت که  این  خودرو همیشه شما را در انتظار یک  جایگاه سوخت  می گذارد. اما درباره کابین خودرو باید بگوییم بر خلاف طراحی  پر زرق و برق قسمت خارجی  خودرو  در قسمت داخلی  سادگی  محض به چشم  می خورد.


 

درست است که کیفیت متریال استفاده شده در این قسمت بالا است اما این سادگی بیش از حد با ظاهر خودرو هم  خوانی ندارد و به راحتی هیجان قسمت بیرونی را  نابود می کند. در قسمت کابین مانند همیشه با صندلی هایی که حالت صندلی های مسابقه ای دارند روبه رو می شویم که  لوگو شرکت M روی آن ها  قرار دارد. بر روی کنسول هم قضیه مانند همه خودرو های دیگر ساخت BMW است  همان نمایشگر بزرگ و سیستم تهویه هوا که  در زیر آن  قرار داده شده  و تقریبا هیچ چیز جدید. به نظر می رسد BMW باید برای خودروهای گران  قیمتش کمی وقت بیش تری بگذارد. درباره  قیمت این خودرو نیز باید بگوییم که  به هیچ عنوان ارزان نیست. پرچسب قیمتی 103 هزار دلاری به خوبی گویای همه چیز هست و نیاز به  توضیح  بیشتر نیست. در پایان باید به این مطلب اذعان کنیم که این خودرو یکی از معرکه ترین 6 سیلندر های حال حاضر جهان است.

Mercedes-AMG GT 53 

مگر می شود حرف از آلمانی ها زد و نامی از مرسدس پر آوازه  نیاورد. شاید فلسفه GT ها زمانی جدی شد که مرسدس در مقابل BMW خود را کاملا بی دفاع  دید از این رو با ساخت سری  قدرتمند GT به همه نشان داد که در این قسمت نیز به راحتی می تواند با همه در بیفتد. اگر بخواهیم از طراحی  خارجی  این خودرو شروع کنیم  باید اقرار کنیم در زمینه طراحی به هیچ عناون موفقیت سری GT های BMW را به دست نخواهد آورد. از کنار به خاطر کاپوتش که طول بسیار کمتری نسبت به GT های دیگر دارد و البته پشت انحنا دارش  بیشتر شبیه  تخم مرغ شده است. البته در اولین روز های معرفی بعضی از هواداران BMW به این خودرو  لقب لاک پشت  داده بودند.


 

به شخصه  این طراحی  مرسدس را  دوست ندارم و اعتقاد دارم اگر مرسدس مانند BMW سری GT را از سری اصلی جدا  نمی کرد موفقیت بیشتری برای آن ها حاصل می شد. در مورد طراحی جلو می توان آن  را  کمی شجاعانه خواند  اما  تقریبا می توان  گفت که  این طراحی  هیچ ربطی بین این خودرو  و سری های  اصلی برقرار نمی کند. در قسمت  پشتی نیز اوضاع  افتضاح  می شود و چراغ های کشیده و بد ریخت در کنار انحنای عجیب قسمت عقب به شدت  تفکراتمان  نسبت به مرسدس را به هم می ریزد. درباره  اندازه  خودرو باید  گفت با این که این خودرو یک خودرو 4 درب است  که برای مسافرت های  جاده ای ساخته شده اما بیشتر با این هیکل شبیه یک کوپه شده است که البته این نحوه طراحی در فضای داخلی هم تاثیر مشهود و منفی به جا گذاشته است. در قسمت رنگ نیز مرسدس تا توانسته به دنبال سود جویی بوده. این آلمانی  مکار برای این خودرو تنها 2 رنگ در حال پایه به صورت رایگان  قرار داده  که این دو رنگ یکی سفید و یکی دیگر سفید تیره تری است. حال اگر بخواهید رنگی مانند Brilliant Blue Magno را برای این خودرو انتخاب کنید باید برای آن تقریبا 4 هزار دلار بپردازید. در مجموع اگر بخواهیم این خودرو را به صورت  تک در این زمینه امتیاز دهی کنیم نمره قبولی را میگیرد ولی اگر در جایگاه قیاس با GT   های رده بالای رقیب پر آوازه اش BMW قرار دهیم به کلی  بازی را می بازد. اما برویم به سراغ  موتور. در این قسمت با این که نام AMG وجود دارد ولی قرار  نیست شما شگفت زده شوید. البته به این معنا نیست که این خودرو در این قسمت حرفی برای گفتن  ندارد. موتور این خودرو در این لیست از تمام موتور های دیگر پپیشرفته تر است. موتور به کار رفته در این خودرو یک موتور 6 سیلندر 3 لیتری است  توربو اما هیبریدی است که می تواند در زمینه مصرف سوخت که انصافا برای یک خودرو GT  بسیار مهم است خوش  بدرخشد. این موتور توانمند می تواند برای این خودرو 429 اسب بخار توان تولید نماید. به  لطف این  توان این خودرو می تواند 0 تا 100 را در زمان بسیار خوب 4.4  ثانیه بپیماید.


 

در زمینه  نهایت سرعت هم با این که با وجود چنین  موتوری این خودرو به راحتی قادر است از مرز 300 کیلومتر برساعت عبور کند  مهندسان نهایت سرعت  را  به علت  بهبود عملکرد  موتور و هم چنین مصرف کمتر بر روی 280 کیلومتر برساعت  محدود کرده اند. در این خودرو از یک گیربکس 9 سرعته  خودرکار نیز بهره گرفته شده است. البته خوشبختانه بر خلاف خودور قبلی این خودرو  فقظ از سیستم AWD استفاده می کند. در زمینه سوخت نیز مرسدس برای این خودرو یک باک 65 لیتری در نظر گرفته است که به لطف سیستم هیبریدی موتور عملکرد درخشانی از خود به جا می گذارد. این خودرو در یک مسیر جاده ای و با سرعت های متوسط و معمول جاده ای به راحتی می تواند 700  کیلومتر را بپیماید که این عدد نشان از عملکرد رویایی این خودرو در این زمینه  دارد. در زمینه طراحی کابین داخلی نیز همان طور که از یک خودرو بالارده  مرسدس انتظار داریم همه چیز در بالاترین سطح قرار دارد.


 

تریم LED که در تمامی کابین وجود دارد و هم چنین، صفحه نمایشی که از جلوی فرمان تا انتهای قسمت میانی کنسول کشیده شده است. همه چیز در بهترین حالت  قرار دارد و از این لحاظ  مرسدس یک سر و گردن  بالاتر از تمام رقبای دیگرش قرار می گیرد. اما قیمت این خودرو دوست داشتنی  نیز در پایان تعداد بی شماری را  از صف علاقه مندان به خود خارج می کند. پرچسب  قیمتی در نظر گرفته شده برای این خودرو رقم بالای 100 هزار دلار را نشان می دهد. در پایان می توان به راحتی این خودرو را یکی از بهترین 6 سیلندر های حال حاضر جهان نامید.

Porsche 911 Turbo 

اما این هم گران‌ترین  خودرو این لیست که به پورشه متعلق است. شاید همین ابتدا بعضی از شما بگویید که مگر این خودرو یک 8 سیلندر نیست. واقعیت این است که چند سالی بود که پورشه از این خودرو دو نوع تولید می‌کرد اما با تغییر سیاست این شرکت از 3 یا 4 سال پیش تنها نمونه‌های 6 سیلندر این خودرو تولید و به بازار عرضه می‌شود. درزمینهٔ طراحی خارجی هیچ‌ چیز تغییر نکرده. البته این هیچ‌ چیز تغییر نکرده مربوط به الان نمی شود مربوط به سالیان سال می شود و هنوز که هنوزه هیچ چیز تغییر نکرده است. همان شکل و هیبت، همان و همان. بهتر است به جای اینکه  وقتمان را بر سر ظاهر تکراری این خودرو تلف کنیم به سراغ  موتور توانمندش برویم که باعث شده در این لیست قرارش  دهیم. در واقع باید این خودرو قوی ترین خودرو لیست  باشد اما به دلایلی که  به آن ها اشاره خواهم  کرد این خودرو  را دومین خودرو برتر این لیست در نظر گرفته ایم. شاید  خیلی از شما بگویید خودرویی که برچسب  قیمتی 203 هزار دلاری  دارد  حداقل باید یک موتور 8 سیلندر غول آسا داشته  باشد اما نظر مهندسان پورشه کاملا فرق می کند. پورشه چند سالی هست  که  برای کاهش آلایندگی خودرو هایش برنامه های متنوعی را تدارک  دیده. یکی از این برنامه ها خارج کردن موتورهای سنگین و  پر حجم از این شرکت است. برای همین مدل توربو 911 از یک موتور 6 سیلندر تخت استفاده می کند. این موتور حجمی برابر 3.8 لیتر دارد و از دو توربو استفاده  می کند. توان تولیدی این موتور 572 اسب بخار است. با این که  این  توان خروجی از خودرو GT-R  که در قسمت قبلی آن  را قوی ترین 6 سیلندر حال حاضر جهان نامیدیم بیشتر است  اما در عمل در شتاب گیری و سرعت نهایی ضعیف تر عمل می کند. به همین علت خودرو GT-R را قوی ترین 6 سیلندر حال حاضر جهان می نامیم. 911 توربو به لطف این موتور می تواند 0 تا 100 را در تنها 2.7  ثانیه طی نماید. 911 توربو در واقعیت  نیز خودرو به شدت  قوی و کار آمدی است که به راحتی می تواند در جاده قاتل هر خودرو رقیبی باشد. عملکرد موتور 911 توربو بی نظیر است و به همین خاطر به راحتی در این لیست قرار می گیرد.


 

Audi RS5 Sportback 

AUDI همیشه یکی از خوش نام ترین خودروسازها  بوده و هست و همیشه محصولات بی نظیری را تولید کرده است. در سال های گذشته AUDI زمانی که  دید رقبای جدی اش چگونه از شرکت های وابسته  پول به جیب می زنند تصمیم گرفت  تا از شرکت های  وابسته اختصاصی خود  کمک بگیرد. محصولاتی که  با عنوان اسپرت بک  توسط این آلمانی خوش  نام تولید می شود  صرفا از پلتفرم AUDI استفاده می کنند. خودرو بی نظیر AUDI از ظاهر دوست داشتنی و لوکسی بهره می گیرد. این که این خودرو دقیقا  در دسته خودروهای لوکس قرار می گیرد یا در دسته خودروهای اسپرت کاملا به نظر افراد بستگی دارد. خودرو AUDI  یک  خودرو 4 درب است. بنابراین علاوه بر مسیرهای شهری برای مسیر های جاده ای  نیز به خودرو مناسبی تبدیل می شود. اما نکته قابل توجه  درباره این خودرو به موتور توانمند و فوق العاده  کارآمدش بر می گردد. AUDI در این خودرو از یک موتور 6 سیلندر دو توربویی  استفاده  کرده است که حجمی  برابر 2.9  لیتر دارد. این موتور توانمند می تواند 444 اسب بخار توان تولید نماید. به  لطف وزن پایین و موتور قوی این خودرو می تواند به راحتی 0 تا 100 را در تنها 3.6 ثانیه طی نماید. البته  نهایت سرعت در نظر گرفته شده برای این خودرو به صورت الکترونیکی 285 کیلومتر بر ساعت است. قیمت این خودرو دوست داشتنی 92 هزار دلار است.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 

می دانم فکر کردید قرار است  این لیست با یک آلمانی تمام شود تا لیستمان تماما آلمانی باشد ولی  خب مگر می شود حرف از بهترین ها زد و نام ایتالیایی ها و به خصوص آلفا  را  نبرد. شاید  بعضی از شما بگویید مگر تخصص آلفا در تولید خودرو های لوکس اسپرت نیست پس چرا  دست به تولید  یک سدان زده است. در واقع آلفا بعد شکست های مالی فروان در قسمت لوکس اسپرت خود تصمیم  گرفت  تا پای سایر پلتفرم های دیگر از جمله شاسی بلندها و البته سدان ها را به کارخانه خود باز کند. از این رو  آلفا دست به تولید یک خودرو فوق العاده زد  که اتفاقا یک سدان  بود  ولی  جزو پرفروش ترین خودرو های این شرکت نیز قرار می گیرد. سدان  آلفا یک خودرو بسیار زیبا و آرام است که  چه  در جلو و چه در عقب هم  به  اصالت طراحی  خودرو های آلفا  وفادار مانده و هم  پلتفرم جدیدی را  برای  دوستداران  آلفا تعریف کرده است. از قسمت هایی که شما را به یاد اصالت آلفا در این خودرو می اندازد به همان جلو پنجره ی  معروف V شکل در جلو و رینگ هایی با ساختار حلقه ای می توان اشاره نمود. در زمینه رنگ نیز آلفا 8 رنگ مختلف برای این خودرو در نظر گرفته است  اما  تعدادی از رنگ های خاص را به صورت آپشن و با قیمیتی در حدود 2200 دلار برای خریداران عرضه  می کند. در نهایت ظاهر آلفا را به شدت دوست داریم چرا که بسیار آرامش بخش و دوست داشتنی به نظر می رسد.  اما آیا یک سدان خوش  قیمت و آرام  نمی تواند یک دورن سرکش داشته باشد. جواب این سوال  قطعا آری است. در قسمت موتور آلفا یک غافلگیری تمام عیار دارد. موتور Giulia QV به کار رفته  در این خودرو ساخته  بهترین سارنده موتور در جهان یعنی فراری است. فراری یک موتور وحشتناک عالی  را ساخته که  به راحتی می تواند این سدان سنگین  وزن را مانند یک جت  به  پرواز در بیاورد.


 

موتور ساخت  فراری یک نمونه 6 سیلندر دو توربویی است که حجمی برابر 2.9 لیتر دارد. این موتور توانمند به راحتی هر چه  تمام می تواند  505 اسب بخار توان تولید کند. به لطف این توان تولیدی این خودرو می تواند 0 تا 100 در تنها 3.8  ثانیه طی کند. شاید بگویید این زمان با دیگر 4 درب های این لیست آن چنان فرقی  نمی کند ولی  جواب ما این است که بسیار هم فرق می کند اولا این خودرو از نظر اندازه  کاملا بزرگتر از دیگر سدان های این لیست است و دوما طبیعتا به خاطر اندازه اش  وزن  بیشتری دارد پس الان متوجه می شوید که چرا می گوییم این خودرو یکی از بهترین 6 سیلندر های تاریخ را در اختیار دارد. آلفا برای این خودرو یک گیربکس 8  سرعته خودکار نیز در نظر گرفته  و هم چنین سیستم حرکتی آن را  تنها به صورت RWD در نظر گرفته که آن چنان با ویژگی های دیگر این خودرو جور در نمی آید. در زمینه کیفیت رانندگی خودرو آلفا تجربه  بی نظیری را به شما هدیه می دهد. فرمان این خودرو کاملا در اختیار شما است. حرکت خودرو بسیار نرم است و البته این اتفاق به خاطر سیستم تعلیق بسیار خوب این خودرو است. در مورد کابین این خودرو نیز باید بگوییم همان طور که از یک ایتالیایی انتظار داشتیم با کابین خوب و مناسبی رو به رو هستیم.


 

البته کابین آن قدر ها  که فکرش را می کنید لوکس نیست ولی خیلی هم ساده به نظر نمی رسد. شاید منفی ترین نکته در داخل کابین به صفحه نمایش 8.8 اینچی آن باز گردد. در روزگاری  که  در خودروهای بالا رده استاندارد 12 اینچ به بالا رعایت می شود شاید به کار گیری یک صفحه نمایش تقریبا 9 اینچی اصلا با عقل جور درنیاید. قیمت این خودرو در بازار جهانی 74 هزار دلار است که به شدت  اغوا  کنند به نظر می رسد. در نهایت این خودرو نیز در باشگاه برترین ها قرار می گیرد.

بدون شک خودرو های  بی شماری هستند که می توانند در این لیست باشند اما ملاک ما برای انتخاب این خودرو ها امتیازات کسب شده آن ها از سوی کارشناسان و سایت های معتبر خودرویی بوده است.  10 شهریور 1399
2 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری